Süt ve Sarımsaklı Karışımın Derman Olmadığı Dert Yok

Süt ve Sarımsaklı Karışımın Derman Olmadığı Dert Yok
28 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 2.333 kez okundu.

Süt ve sarımsak çok garip bir kombinasyondur ancak deneyip, elde ettiğiniz faydaları gördüğünüzde oldukça şaşıracaksınız.

Sayısız meyve, sebze ve mutfak baharatı, başka herhangi bir tedaviye gerek kalmadan belirli hastalıkları tedavi edebilmektedir.

İşte ilaçların yerini tutacak ve genel sağlığınız için çok faydalı olan bir içecek karışımı. Bu içeceği Sarımsaklı Süt denmektedir çünkü karışım ılık süt ve sarımsak kombinasyonu ile hazırlanmaktadır.

Sarımsaklı Süt için Malzemeler

  • Yarım litre süt
  • 10 diş soyulmuş ve kıyılmış sarımsak
  • 2 veya 3 çay kaşığı şeker
  • 250 ml su

Sarımsaklı Süt Nasıl Hazırlanır?

Bir demliğe suyu ve sütü dökün. Ardından sarımsağı da ekleyin ve demliği ocağa yerleştirin. Karışım kaynayana kadar bekleyin. Orta ateşte, başladığınız miktarın yarısı buharlaşana kadar hiç durmadan karıştırın. Karışımı süzdükten sonra şekeri ilave edin. Sıcakken servis ederseniz, tadımı daha güzel olacaktır.

Sarımsaklı Sütün Faydaları

Astım

Eğer her gece üç diş sarımsak tüketirseniz, astım belirtilerini oldukça azaltırsınız.

Zatürre

Eğer gün içerisinde en az 3 bardak sarımsaklı süt tüketirseniz, zatürrenizi başarılı bir şekilde tedavi edersiniz.

Kalp Sorunları

Bu içecek, etkili bir biçimde LDL olarak da bilinen kötü kolesterol seviyenizi azaltır, pıhtı oluşumunu engeller ve bu sayede kalp sisteminizi destekler. Eğer yağsız veya az yağlı süt ile sarımsaklı süt karışımını hazırlarsanız, kalp ile ilgili sorunlarınız için çok daha etkili olacaktır.

Sarılık Tedavisi

Sarımsak, bedendeki istenmeyen toksinlerden kurtulmak için harikadır. Bunun sebebi, sarımsağın karaciğer enzimlerini etkinleştirmesidir. Karaciğer, bedeni toksinlerden arındırmak için sülfüre ihtiyaç duyar ve sarımsak, harika bir sülfür kaynağıdır. Bu içerik karaciğer için oldukça yararlıdır ve karaciğer yağlanması için harika bir çözümdür. Yüksek miktarda allisin ve selenyum içerir, safra sıvısının üretimini arttırır ve bu sayede karaciğerdeki yağ oranını azaltır. Eğer 4 veya 5 gün sarımsaklı süt içerseniz, sarılığınızı tedavi edebilirsiniz.

Kireçlenme

Eğer düzenli olarak sarımsaklı süt tüketirseniz, iltihaplanma ve ağrı da dahil olmak üzere kireçlenme belirtilerini hafifletebilirsiniz.

Uykusuzluk

Sarımsağın sahip olduğu yatıştırıcı etki sayesinde sarımsaklı süt uyku sorunlarınızı gidermeye yardımcı olacaktır.

Öksürük

Zerdeçal ile birleştirildiğinde bu içecek kronik öksürüğünüzü tedavi etmek için harika bir çözüm olacaktır. Bu yüzden zerdeçallı ve sarımsaklı süt hazırlayabilirsiniz. Sarımsak, güçlü antibakteriyel özellikleri sayesinde harika bir öksürük gidericidir. Eğer bu karışıma bal eklerseniz, öksürükten kurtulmak için harika bir öksürük gidericiniz olacaktır.

Akciğer Tüberkülozu

Bu karışım, göğsünüzdeki sorunlar için oldukça faydalıdır. Sarımsaktaki sülfür, bu karışımı, tüm bu hastalıklar için oldukça etkili kılmaktadır. Bir gram sarımsak, 240 ml süt ve 1 litre su ile bu karışımı hazırlayın. Miktarın dörtte biri kalana kadar tüm malzemeleri birlikte kaynatın. Bu karışımı günde 3 sefer tüketebilirsiniz.

Kolesterol

Eğer bir hafta boyunca sarımsaklı süt tüketirseniz, kötü kolesterol seviyenizi düşürür ve bedeninizdeki iyi kolesterol seviyelerini arttırırsınız.

Sindirim Sağlığı

Sarımsağın güçlü antiseptik özelliği, konu bağışıklık sistemini güçlendirmek ve sindirim sağlığınızı korumak olduğunda oldukça etkilidir. Bedendeki toksinleri uzaklaştırdığından ötürü aynı zamanda lenfiniz için de oldukça faydalıdır. Dahası, sarımsak, sindirim sıvılarının salgılanmasını arttırır ve çeşitli türdeki ishaller için rahatlama sağlar.

Cinsel İsteksizlik

Sarımsaklı süt, cinsel isteksizlik için de en etkili kürlerden birisidir. Buna et olarak, kaynamış sarımsak tüketmek kadınlarda doğurganlığı arttırmaktadır.

Siyatik

Sarımsaklı süt siyatik sinir ağrıları için bilinen en etkili kürlerden birisidir. Belirli bir süre boyunca bu karışımı tüketmek, etkili bir şekilde siyatik ağrılarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git