Suyun Bilinmeyen Faydaları Ortaya Çıktı

Suyun Bilinmeyen Faydaları Ortaya Çıktı
23 Mart 2018 tarihinde eklendi, 790 kez okundu.

Eğer Aç Karnına Su İçerseniz. Bilinmeyen Şok Açıklamalar…

Zaten birçoğumuz suyun ne kadar hayati bir öneme sahip olduğunun farkındayız. Hemen hemen her gün bir yerlerde “günde en az 2 litre su içilmesi” gerektiğini okuyor, duyuyoruz. Bununla birlikte çoğu insan soğuk su yerine sıcak veya ılık su içerek vücudu için çok daha mükemmel bir şey yapabileceğinin farkında değil.

İşte bir bakışta ılık su içmenin sağladığı 17 yarar;

1 – Migren, 2 – Yüksek tansiyon

3 – Düşük kan basıncı, 4 – Eklem ağrısı, 5 – Kalp atışının aniden yükselmesi ve azalması, 6 – Epilepsi, 7 – Artan kolesterol düzeyi, 8 – Öksürük, 9 – Beden rahatsızlığı

10 -Golu ağrısı, 11 – Astım, 12 – Hooping öksürüğü, 13 – Damar tıkanıklığı

14-Uterus ve İdrar ile ilgili hastalık, 15 – Mide sorunları, 16 – İştahsızlık

17 – Ayrıca gözler, kulak-boğaz ile ilgili tüm hastalıklar.

SICAK SU NASIL KULLANILIR: Sabah erkenden kalkın ve mideniz boşaldığında yaklaşık 4 bardak ılık su için. Başlangıçta 4 bardak yapamayabilir, ancak yavaş yavaş yapacaksınız.DİKKAT : Böbreklerimiz saatte 800 ml ile 1000 ml suyu süzebilir. Bu nedenle bir seferde 4 bardaktan fazla su içilmesi de zamanla böbreklere zarar verebilir.

NOT: Suyu aldıktan sonra 45 dakikalık bir şey yemeyin. Sıcak su terapisi sağlık problemlerini makul bir süre içinde çözecektir:✔ 30 gün içinde şeker hastalığı, ✔ 30 gün içinde kan basıncı. ✔ 10 gün içinde mide sorunları.

✔ 9 ay içinde çeşitli kanser hastalıkları. ✔ 6 ayda damar tıkanması. ✔ 10 gün içinde iştah azalması.✔ Uterus ve ilgili hastalıklar 10 gün içinde.✔ 10 gün içinde burun, kulak ve boğaz problemleri.✔ 15 gün içinde kadın sorunları

SOĞUK SU SİZİN İÇİN KÖTÜ BİR SEÇENEK

Soğuk su sizi genç yaşta etkilemezse, yaşlılıkta size zarar verir.* Soğuk su, kalbin 4 damarını kapatır ve kalp krizine neden olur. Soğuk içecekler kalp krizinin ana nedenidir.* Ayrıca karaciğerde sorunlar da meydana getirir.

Yağ karaciğeri sıkıştırabilir. Karaciğer nakli için bekleyen insanların çoğu soğuk su içilmesinin kurbanlarıdır.* Soğuk su midenin iç duvarlarını etkiler. Büyük bağırsağı etkiler ve Kanser ile sonuçlandırır.

Aç karnına su içmek için 10 sebep…Kahvaltıdan önce 1 ya da 2 bardak su içmek toksinlerden kurtulmak ve vücudumuzun ihtiyaç duymadığı maddelerin atılımını sağlamak için idealdir. Bu sayede, her günün başlangıcında su, metabolizmamızı hızlandırır ve hastalıklardan korunmamıza yardımcı olur.

Gece boyunca, vücudumuz hücrelerimizi tamir etmek ve kendini yenilemek için çalışır. Bu nedenle sabahları aç karnına bir bardak su içmek atık maddelerin idrar yoluyla atılmasını sağlayacağından çok faydalıdır.

Aç karnına bir ya da birkaç bardak su içmek; alkol, tütün, kirlilik, kötü beslenme sonucunda vücudumuza giren zararlı maddelerin etkisini azaltmaya yardım eder. Su cildimizin en iyi dostlarından birisidir ve cilt sağlığı için çok faydalıdır. Aç karnına 2 bardak su içmek cildimizin esnekliğini ve gerginliğini korumasına yardımcı olur ve erken kırışıkların oluşmasını engeller.

Sabahları su içmek, yaşamsal organlarımızın su ihtiyacını karşılar ve sağlıklı bir şekilde işlemelerine yardım eder. Aç karnına 2-3 bardak su içmek kilo vermeye yardımcı olur. Su, vücuttaki toksinleri atmak dışında yağ ve kalori yakımına da katkı da bulunur. Ayrıca, açlık hissini bastırarak gereksiz ve fazla yemenin önüne geçer.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git