Takı ve aksesuar seçiminize dair püf noktaları

Takı ve aksesuar seçiminize dair püf noktaları
2 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 1.501 kez okundu.

Aksesuar, giyimi destekleyen ve kişiyi güzel gösteren önemli bir ögedir. Özellikle daha az kıyafetin kombinlendiği yaz aylarında büyük bir önem taşıyor. Doğru aksesuarları seçerek harika bir görünüme sahip olmak mümkün! Bunun için çeşitli yönergeleri takip etmeniz yeterli olacaktır. Güzel ve etkileyici aksesuarlar ile yaz aylarında şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Ayakkabı, şapka, fular, kolye, bileklik, yüzük, küpe gibi takı ve aksesuarları doğru kombinleyerek güzel bir görünüme sahip olmanız hiç zor değil. Kıyafetlerinize, saç renginize ve teninize uygun aksesuarları bulmanız yeterli olacaktır. Yaz aylarında güzel bir görünüme sahip olmak için bu seçimi doğru yapmanız gerekir.

Uyum

Takı ve aksesuar seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk unsur uyumdur. Seçtiğiniz aksesuarlar kıyafetlerinizle, saçınızla ve giyim tarzınız ile uyumlu olmalıdır. Aksesuarların renkleri bu açıdan oldukça önemlidir. Doğru bir renk kombinasyonuyla şık bir görünüme sahip olmanız hiç zor olmayacaktır. Bunun için genel tarzınıza uygun seçimler yapmanız son derece önemlidir.

Örneğin aksesuarları kıyafetiniz ile aynı renkte ya da tam zıttı bir renkte seçebilirsiniz. Beyaz bir tişört ve etek giyiyorsanız, giyiminizi siyah takılar ile destekleyebilirsiniz. Ya da bütün aksesuarlarınızı mavi tonlarında seçerek harika bir uyum yaratabilirsiniz. Ancak kıyafetleriniz ve aksesuarlarınız arasında bir ahenk olmasına da kesinlikle özen göstermeniz gerekir. Bu şekilde oldukça şık görünebilirsiniz.

Kalite

Bileklik, yüzük, kolye gibi aksesuarları satın alırken dikkatli olmanız gerekir. Özellikle metal aksesuarlarda kaliteli seçimler yaptığınızdan emin olmalısınız. Aksi takdirde vücudunuzda iz bırakabilir ve zarar verebilir. Ayrıca kalitesiz ürünler bir süre sonra deforme olacak, rengini ve görünümünü kaybedecektir. Bu yüzden ucuza mal edilen ürünler yerine kaliteli ürünler seçmelisiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git