Takma Tırnak Kullanımı

Takma Tırnak Kullanımı
15 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 881 kez okundu.

Kuşkusuz ki kadınlar denildiğinde akla ilk gelen noktalardan bir tanesi güzellik sırlarıdır. Saç, cilt, giysi ve tırnak bakımı derken kadınları özenli olması ve dikkat etmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Kadınlar için saç, cilt ve kıyafet seçimi ne kadar önemliyse tırnak bakımı da o denli önemlidir. El ve tırnakların bakımlı olması kadınlarda görselliğin en önemli kurallarından bir tanesidir. Pek ya çabuk kırılan ya da uzamayan tırnaklara sahip ya da tırnak yeme sorunu bulunan kadınlar ne yapmalı diye düşünürseniz, son dönemlerde çok popüler olan takma tırnak kullanmalıdırlar cevabı ile karşılaşırsınız.

Takma tırnak daha önce kullanmamış olan kadınlara çok zor gelse de aslında birkaç pratik uygulama ile oldukça zarif ve mükemmel görünümlere sahip tırnaklara ulaşmak mümkündür.

Tırnaklarınıza zararı bulunmayan, güvenilir ve kaliteli ürünler tercih edin.

Her ne kadar takma tırnakların zarif görünmek ve güzelleşmek isteyen kadınlar adına iyi bir alternatif olduğunu söylesek de, hemen hepimiz eminiz ki her güzel şeyin bir takım bedelleri vardır. İşte, takma tırnak uygulayacak kadınlarında bazı detaylara özen göstermesi gerekir. Öncelikle takma tırnak uygulamadan kendi tırnaklarınızın tamamen ojeden temizlenmiş olması gerekmektedir. Bu sayede takma tırnak çok daha basit bir şekilde uygulanacaktır. Takma tırnak uygulamasında kendi tırnaklarınızın zarar görmesini engellemek ve doğal yapısını daha da bozmamak istiyorsanız kullanacağınız yapıştırıcı ve tırnağın kaliteli olduğundan emin olmanız gerekir. Bu sayede yapıştırıcının altında kalacak olan tırnaklarınızın daha çok yıpranmasını engellemiş olursunuz. Uzun bir süre kendi tırnaklarınız takma tırnak uygulamasının altında kalacak ve bu nedenle kullandığınız yapıştırıcı tırnaklarınızın hava almasını engelleyerek daha da zayıf bir hal almasına neden olacaktır. Şüphesiz ki takma tırnaklar birçok kadın için kurtarıcı ancak bu durumda da doğallıktan vazgeçmemeye dikkat etmeli ve kendi tırnaklarınıza da özen göstermelisiniz.

Tırnakların çok uzun soluklu olacağı kanısına kapılmayın.

Takma tırnak kullanırken özen göstermeniz gereken noktalardan bir diğer ise yapıştırıcıyı uygulayarak tırnaklarınızı takmanızın ardından yaklaşık olarak yarım saat kadar ellerinizi hareket ettirmemeniz gerektiğidir. Aksi durumda tırnaklarınızda bulunan yapıştırıcı gevşeyebilir ve ya kayma yaparak tırnak şeklinizin çok biçimsiz görünmesine neden olabilir. Güzel bir tırnak görünümü istiyorsanız biraz sabır göstermeniz gerek.

Tırnaklarınızı önceden şekillendirin.

Takma tırnak uygularken ne yazık ki kadınların birçoğunun gözden kaçırdığı püf noktaları bulunmaktadır. Takma tırnağı uygulamadan önce kendi tırnak boyutlarınıza uygun bir alternatif olup olmadığına özen göstermeniz gerekmektedir. Şayet takma tırnağınızı uyguladıktan sonra törpüleme ya da kesme işlemi yaparsanız bu taktığınız tırnakların yapışkanlarının açılmasına, görüntüsünün bozulmasına ve tırnakların gevşemesine sebep olacaktır. Bu nedenle uygulama yapmadan önce takma tırnaklarınızı keserek şekillendirirseniz kendi tırnaklarınıza daha kolay yerleştirmenizi ve kalıcılığının çok daha uzun olmasını sağlayacaktır.

Tırnak renginiz ile uyumlu takma tırnak seçin.

Özellikle de french takma tırnak uygulaması yapacaksanız dikkat etmeniz ve özen göstermeniz gereken nokta tercih ettiğiniz takma tırnakların kendi tırnak renkleriniz ile uyum sağlamasıdır. Takma tırnak markalarından bazıları özellikle de French tırnaklarda oldukça koyu renkleri tercih etmektedir. Bu da uygulama yapıldığı zaman tırnak renginin çok farklı ve rahatsız edici görünmesine sebep olmaktadır.

Takma tırnak uygulaması

Piyasada satışa sunulan takma tırnak setleri beraberlerinde yapıştırıcı içermektedirler. Ancak daha önce de bahsettiğimiz gibi takma tırnağı yapıştırmadan önce kendi tırnaklarınızı mutlaka aseton ile üzerlerini temizlemeye özen göstermeniz gerekir. Bu sayede tırnaklarınız çok daha uyumlu yapışır ve şayet bulunuyorsa altta ojeli görüntü de yok olmuş olur. Tırnak yüzeyinizi aseton yardımı ile silmenizin ardından takma tırnak setinizin içerisinde yer alan özel yapıştırıcısını sürün. Beklemeden uygun tırnağınızın üzerine takma tırnağı yapıştırın. Ortalama yirmi dakika ile yarım saat arasında tırnaklarınıza baskı uygulayın. Tüm tırnaklarınıza aynı işlemlerinizi uyguladıktan sonra takma tırnaklarınızın keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Takma tırnağı çıkartma

Takma tırnaklarınızı artık çıkarmak istiyor fakat nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu işlemin de oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz. Takma tırnağınızı çıkarmak için aseton, tırnak eti itici ve sıcak suya gereksiniminiz olacak. Sonrasında ise tırnak eti ve tırnak bakımında kullandığınız kremlerden biri ile tırnaklarınıza bakım yapın. İlk olarak eşit miktarda sıcak su ile asetonu bir kâseye koyun. Sonrasında ise tırnaklarınızı hazırladığınız solüsyonun içerisinde 20 saniye civarı bekletin. Bir tırnak eti itici kullanarak takma tırnaklarınızı çıkarın ve tüm tırnaklarınızı çıkardıktan sonra mutlaka el ve tırnaklarınıza bakım yapın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git