Bu Tarif Kirpik ve Saçları Uzattığı Gibi Kalıtımsal Kelliği Bile Önlüyor

Bu Tarif Kirpik ve Saçları Uzattığı Gibi Kalıtımsal Kelliği Bile Önlüyor
18 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.526 kez okundu.

Bugün sizlerle paylaşacağımız bu yağ saçları ve saç köklerini besleyen omega 9 yağ asitleri açısından oldukça zengin.

Kastor yağı (ya da diğer adıyla kene otu yağı) saçlarınızın, kirpiklerinizin ve kaşlarınızın uzaması ve güçlenmesi için oldukça etkilidir. Bu yağ, E vitamini, mineraller ve proteinler açısından zengindir ve güçlü bakteri ve mantar karşıtı özelliklere sahiptir.

Kastor yağığının bu denli yenileyici özelliklere sahip olmasının nedeni ise içinde doymuş yağ olan trigliseritlerin bulunmasıdır. Buna ek olarak enfeksiyonlar, mantar, mikrop ve küf için oldukça etkili olduğu bilinen rikinoleik asit açısından da zengindir.

Kastor yağı saçların uzamasını sağlamak ve mevcut saç köklerini güçlendirmek açısından uzun zamandır kullanılan bir çözümdür. İçindeki omega 9 yağ asitleri saçları ve saç köklerini besler. Tek yapmanız gereken birkaç damla kastor yağını almak, bunu saç derinize masaj yaparak uygulamak ve tüm saçlarınızın ve saç köklerinizin bu uygulamaya maruz kaldığından emin olmaktır.

Kastor yağının aynı zamanda uygulandığı bölgede kan akışını hızlandırdığı da bilinmektedir. Kan akışını hızlandırmak için bölgesel olarak uygulanan kastor yağından daha iyi bir şey olmadığı tüm uzmanların ortak düşüncesidir.

Bu yağın içinde rikinoleik asit de bulunduğundan ötürü, sahip olduğu iltihaplanma karşıtı özellikleri aynı zamanda sindirim sisteminiz ve bağırsak iltihaplanmaları için oldukça faydalıdır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git