Tek Gecede Akciğerlerinizde Biriken Balgamı Zencefil Sargısı ile Atın

Tek Gecede Akciğerlerinizde Biriken Balgamı Zencefil Sargısı ile Atın
15 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 2.681 kez okundu.

Öksürük, bedenin akciğerlerde biriken mukusu veya balgamı dışarı atması için tercih ettiği doğal bir yöntemdir. Soğuk algınlığı ve öksürük zararsız olabilir ancak sürekli olarak hapşırmak veya öksürmek aynı zamanda can sıkıcı da olabilir. Öksürmek, etrafımızdaki insanlar için bile sinir bozucudur ve bizim konsantre olmamızı engeller.

Hoş olmamasının yanı sıra, günümüzde soğuk algınlığı ile başa çıkmak oldukça kolaydır. Bununla birlikte, bu sorun bizleri geceleri uyanık tutacağından ötürü bizi çileden çıkartabilir.

Bunun için size önerimiz, öksürük şurupları içmek yerine doğal ve ev yapımı bir sargıyı denemenizdir.

Bal ve Zencefil Sargısı

Bal, sayısız hastalık için en şifalı gıdalar arasındadır. Buna ek olarak genel bir detoks yapar ve kurumuş cildinize çok iyi gelir. Ancak balı aynı zamanda soğuk algınlığınız için de kullanabilirsiniz çünkü akciğerinizdeki balgamı sökme becerisine sahiptir. Bal, hem çocuklar hem de yetişkinler için oldukça güvenli bir tedavi yöntemidir.

Bal ve Zencefil Sargısı Nasıl Yapılır?

Bu sargıları yapmak oldukça kolaydır ve çok vaktinizi almaz. Tek ihtiyacınız olan ise birkaç tane basit şeydir. Bazı insanlar bu sargıyı tuvalet kağıdı ile bile yapmayı tercih etmektedir.

Malzemeler

 • Hindistan cevizi yağı
 • Zencefil
 • Bal
 • Sargı bezi
 • Peçete
 • Bandaj
 • Un

Nasıl Yapılır ve Kullanılır?

 1. Balı, unu ve zencefili karıştırarak, bir macun kıvamı elde edin ancak mümkün olduğunca karışıma dokunmamaya çalışın. Daha sonra içine biraz hindistan cevizi yağı ekleyin ve daha sonra bu karışımı unun içinde yuvalayın.
 2. Macun kıvamını peçetenin üzerine yerleştirin ve sargı bezinin de yardımıyla yuvarlayın.
 3. Bu sargıyı sırtınıza veya göğsünüze koyduktan sonra bandaj ile yerine sabitleyin ve daha sonra pijamalarınızı giyerek, yatın.
 4. Eğer bu sargı çocuğunuz içinse, çocuğunuzu yatırmadan 2-3 saat önce sargıyı uygulamaya özen gösterin.

Yetişkinler sargı ile uyuyabilir ancak bunun sizi terleteceğini bilmeniz gerekiyor. Bu tedavinin hiçbir yan etkisi yoktur ancak eğer çocuklar üzerinde uygulayacaksanız, bu sargının onların hassas ciltleri üzerinde tahrişe neden olabileceğini bilmeniz gerekiyor.

Bu sargı başta Singapur olmak üzere birçok Doğu ülkesinde çokça kullanılan ve etkisi yüzyıllardır kanıtlanmış bir tedavi yöntemidir.

Bu sargıları çocuklarınız yatmadan 2-3 saat önce onların üzerinde veya kendiniz yatmadan hemen önce kendi üzerinizde uygulayabilirsiniz. Öksürüğünüzü tek gecede kolaylıkla tedavi edebileceksiniz. Herhangi bir burun tıkanıklığı veya nezle durumu olmasa bile karışımı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Aynı bal gibi zencefil de öksürükler için oldukça güçlü bir tedavi yöntemidir. Boğazınızdaki tahrişi rahatlatacak ve göğsünüzdeki tıkanıklığı gidermeye yardımcı olacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git