Terazi Burcu Kadını

Terazi Burcu Kadını
6 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 1.843 kez okundu.

“Size gerçekten değerli olduğunuzu hissettirir”

Terazi kadını bakımlı, şık ve estetiktir. Diksiyonu güzel ve ikna kabiliyeti yüksektir. Zekidir ve ortamına göre davranmayı, durum kurtarmayı iyi bilir. Adalet duygusu gelişmiştir, doğru ve dürüsttür. Karşısındaki kişiden de aynı özellikleri beklemektedir. Çevresinde sevilen ve güvenilen kişilerdir. Görsellik onun için önemlidir ve sanatsal bir ruha sahiptir. Evine ve eşyalarına da kendisine gösterdiği özeni göstermektedir. Flört etme konusunda dışa açık, geniş çevresi olan terazi kadını gerçek aşkı buluncaya kadar çaba göstermektedir. Çünkü terazi kadını için aşk olmazsa olmazların en başında gelmektedir. Kıymetini bilecek, kendine değer verecek, tutkulu aşk yaşatacak erkekle uzun süre birlikte olur ve evlilikleri güven olduğu sürece devam edeceğinden doğru eşi buluncaya kadar çaba gösterir. Terazi kadını iyi bir eş, iyi bir arkadaş olmanın yanında iyi bir anne adayıdır. Dengenin sembolü olan terazi kişilik yapılarına yansısa da zaman zaman terazinin kefeleri sarkmakta ve dengeler bozulabilmektedir.

TERAZİ KADINI İLE KOÇ BURCU ERKEĞİ

Koç burcu erkeği ile çok ortak yanı bulunan terazi kadını aslında koç erkeği ile iyi anlaşmaktadır. Düzgün ve çekici terazi kadını koç erkeğinin hemen dikkatini çekmektedir. Aşk konusunda ve dengeli birliktelik konusunda anlaşsalar da sorun çıkması durumlarında sebep hep koç erkeğinden kaynaklanmaktadır. Terazi kadınının fedakârlıkları ile ilişkileri uzun süre devam edebilir, çünkü koç erkeği kolay kolay fedakârlık yapmamaktadır. Uyumlu çift olsalar da inatlaşma yaşandığında birliktelik bozulabilir.

TERAZİ KADINI İLE BOĞA ERKEĞİ

Terazi kadını zarif ve bakımlı hali ile güzelliği önemseyen boğa erkeğinin hemen dikkatini çekmektedir. Her konuda son derece uyumlu bir çift oluştururlar. Eşine ve ailesine düşkün boğa erkeği terazi kadını ile evlilik yapması durumunda uyumlu bir çift örneğidir. Zevkleri birbirlerine benzediğinden pek tartışmazlar, ilişkileri genelde saygınlığın ön planda tutulması ile sürdürülür. Ayrılsalar bile tokalaşarak ayrılırlar ancak ayrılık çok nadir görülen bir durumdur.

TERAZİ KADINI İLE İKİZLER ERKEĞİ

Terazi kadınının çok yönlü olması ikizler erkeğini ona bağlamaktadır. Denge konusunda duyarlı terazi kadını ikizler erkeğinin iki farklı yüzüne de kendini alıştırması durumunda sorun yaşanmamaktadır. İki farklı kişilik sergilediği iddia edilen ikizler erkeği aslında zaman zaman alışılmışın dışında davranabilmektedir, ancak terazi kadını bu farklılıkları da dengeleme konusunu da adeta üstlenmiş durumdadır. Böylece birbirlerini tamamlayan çiftler olarak bahsetmek doğru olur. Aşkları tutkulu olan bu çift basit sebeplerle ayrılmazlar.

TERAZİ KADINI İLE YENGEÇ ERKEĞİ

Mutluluğu yakalamayı başaran nadir burçlardandır. Ufak tefek sorunları geçiştirerek son derece dengeli ve güvenli bir yaşam sürebilirler. Bakımlı, şık ve zeki terazi kadını yengeç erkeğini etkilemenin yanında onun sakin ve ılımlı özelliklerinin avantajlarını yaşamaktadır. Alıngan yengeç erkeği kolay üzülse de terazi kadını bu konuda son derece titiz davranmaktadır. Karşılıklı güven sağlandığı sürece sorun yaşanmayan uyumlu bir birliktelik gelişir.

TERAZİ KADINI İLE ASLAN ERKEĞİ

Aslan erkeği rahatına düşkün ve hizmet bekleyen yapıya sahip olup terazi kadınından bu davranışları sürekli olarak beklemek aslan erkeğini zora sokmaktadır. Denge sembollü terazi kadını sevdiğine saçını süpürge eder fakat bunu zorunlu olduğu için değil sevdiği için yapmayı tercih eder. Bu nedenle aslan erkeği terazi kadınını zorlamamalıdır. Uyum sağladıkları sürece mutlu olabilirler aksi halde ilişkileri bireysel çıkarlardan dolayı bitebilir.

TERAZİ KADINI İLE BAŞAK ERKEĞİ

Prensipli ve kuralları olan başak erkeği oldukça zor bir kişiliktir. Terazi kadını da dengeyi korumaya çalışsa da sıklıkla denge bozulmaktadır. Başak erkeğinin titizliği ve detaycı tarafları terazi kadınını bile çileden çıkarmaya yeter. Aşk ikisi için de önemli olsa da yaptırım ve talimatlar aşkın önüne geçmektedir. Çok büyük fedakârlıklarla yürütülmeye çalışılan birliktelikler bile oldukça zordur.

TERAZİ KADINI İLE TERAZİ ERKEĞİ

Aynı özellikleri taşıyan terazi kadını ve erkeği aslında empati bile kurmasına gerek kalmadan karşı tarafı anlayabilmektedir. Güzel dostluklar ve flörtler uyum içinde gelişir. Ancak konu evlilik ise terazinin kefeleri zaman içinde ağır gelebileceğinden terazi erkeği ile kadını birbirlerini iyi tanımalı yaşam tarzları arasında uçurum var ise bu durumu hafife almamalıdır.

TERAZİ KADINI İLE AKREP ERKEĞİ

Tutkulu aşk yaşayarak mutluluk içinde süren ilişkileri zaman içinde dalgalanmalara neden olabileceği gibi terazi kadınının kefelerinin zaman zaman ağır gelerek sarkması ile dengeler bozulabilir. Karşısındaki kişiye zarar vermektense kendine zarar veren akrep erkeği ise sevgi dolu aşk yaşarken bir anda boşluğa düşebilir. Terazi kadınının aşırı özenli davranması ile akrep erkeğinin gerçekleri görmesi ilişki sonrasında daha az üzülmelerini sağlayacaktır. Aşırı özenli davranılarak evlilikler sürdürülebilir fakat burada iki taraf da yıpranmaktadır.

TERAZİ KADINI İLE YAY ERKEĞİ

Güzel ve gösterişli terazi kadını, havalı yay erkeğini çok mutlu eder fakat yay erkeği terazi kadınının baskısına boyun eğmez. Kısa süreli ama unutulmaz aşk yaşsalar da ilişkilerini evlilik ile devam ettirmeleri durumunda tartışma kaçınılmazdır. İki taraf da zaman içinde birbirlerini kıskanabilecekleri gibi davranışlarını da sınırlamak isteyeceğinden uzun ve kalıcı birliktelik zor görülmektedir.

TERAZİ KADINI İLE OĞLAK ERKEĞİ

Zarif terazi kadını işkolik oğlak erkeğini düzeltmeye kalkarsa ya da oğlak erkeği terazi kadınının alışılmış davranışlarına müdahale ederse bu ilişki yürümemektedir. Her iki taraf da birbirlerini oldukları gibi kabul ederlerse o zaman mutluluğu yakalayabilirler. Aşk olmazsa olmaz diyen terazi kadını aynı düşündüğünü sandığı oğlak erkeğinin bir süre sonra başkaları ile ilgilendiğini örmesi onu yıkacağından dikkatli ve kontrollü olmalıdır. Oğlak erkekleri ise flört döneminde tanıdıkları terazi kadınının bir ömür boyu aynı olacağını unutmamalıdır.

TERAZİ KADINI İLE KOVA ERKEĞİ

Harika bir birlikteliktir. Kova erkeği terazi kadınını, terazi kadını da kova erkeğini inanılmaz biçimde mutlu etmektedir. Özellikle evlilik uyumu açısından ideal burçlardandır. Flört döneminde nasıl ise evlendikten sonra da aynı şekilde hatta daha bile tutkulu sevgi yaşamaktadırlar. Evlilikleri sadece sevgi dolu olmakla kalmayıp son derece keyifli ve eğlencelidir. Yetenekli kova erkeği yapıcı onarıcı sahiplenici özelliği ile ailesine sahip çıkmaktadır.

TERAZİ KADINI İLE BALIK ERKEĞİ

Farklı karakterlere sahip olan terazi kadını ile balık erkeği çok iyi arkadaş olabilirler fakat sevgili olmaları yıpratıcıdır. Hatta bu burçlardaki kişilerin evliliği düşünmesi hata olarak bile değerlendirilebilir. Çünkü aşırı sakin ve az ile yetinen balık erkeği, dışa açık, çok yönlü ve sürekli hareketliliği seven terazi kadınının isteklerine cevap vermekten yorulur ve yıpranır. Arkadaş olunsa da evlilik tavsiye edilmemektedir. Örneğin, kendisi kadar evinin dekorasyonuna da özen gösteren bir terazi kadını ile sadece bir minder ile yetinebilen balık erkeği arasında uyum sağlayabilmek ne kadar gerçekleşebilir düşünmek gerekir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git