Tüm Doktorları Şaşırtan ve Saç Uzatan Muhteşem Kür

Tüm Doktorları Şaşırtan ve Saç Uzatan Muhteşem Kür
11 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.650 kez okundu.

Saç, insanların sahip olduğu en önemli fiziksel özelliklerinden birisidir ve bu yüzden birçok insan gerçekten kusursuz görünmek için saçlarına servet harcamaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız bu harika kür sayesinde saçlarınızın inanılmaz bir şekilde uzamaya başlayacak ve saç dökülmesine karşın önlem almış olacaksınız.

İnsanlarda büyük endişeye sebep olan cilt sorunlarından birisi de saç dökülmesidir. Bu sorunun birden fazla nedeni olabilir ve en yaygınları arasında stres, hormonal değişiklikler, fazla ve sürekli olarak boya kullanımı, fönler ve bigudiler bulunmaktadır. Son zamanlarda yapılan araştırmalar, kötü beslenme alışkanlıklarının da besin eksikliğinden ötürü büyük miktarda saç kaybına neden olduğunu göstermiştir.

Eğer başınızda bol miktarda saç olmasını istiyorsanız, aşırı sayılabilecek beslenme alışkanlıklarının faydadan çok zarar sağladığını da bilmeniz gerekiyor. Buna ek olarak, bir yetişkinde 100 ila 150 bin arasında saçın yeniden çıktığı ve döküldüğü bir süreç vardır ve birçok dermatolog için günlük ortalama saç kaybı 60 ila 100 arasında olmalıdır. Ancak eğer bu miktar aşılırsa, bu durumda bireyin endişelenmeye başlaması gerekmektedir.

Saç Dökülmesi için Doğal Tedavi

Her ne kadar piyasada saç kaybını durdurmayı veya geri almayı vaat eden birçok ürün bulunsa bile, bunların hepsi hem çok pahalıdır hem de birçok yan etkiye sahiptir. Bu yüzden bugün sizlerle hem çok etkili hem de çok ucuz bir tarifi paylaşıyor olacağız. İşte, bu kürü nasıl hazırlayabileceğiniz:

Malzemeler

  • Yarım muz
  • Bir yumurtanın sarısı
  • 1 yemek kaşığı organik bal
  • Yarım bardak bira

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Bunu hazırlamak oldukça kolaydır ve tek yapmanız gereken pürüzsüz bir macun kıvamı elde edene kadar tüm malzemeleri birbirine karıştırmaktır. Ardından bu karışımı saçlarınızın dökülmeye başladığı bölgelere uygulayın ve en az iki saat bekledikten sonra her zaman kullandığınız şampuan ile saçlarınızı ve başınızı yıkayarak karışımı başınızdan çıkarmaktır. Bu karışımı haftada bir olacak şekilde uygulayabilirsiniz ancak eğer saç kaybınız çok ise haftada ikiye çıkabilirsiniz. Çok kısa süre içerisinde sonuçları görmeye başlayacaksınızdır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git