Tümörü, Şekeri ve Yüksek Tansiyonu Tedavi Eden Bitki

Tümörü, Şekeri ve Yüksek Tansiyonu Tedavi Eden Bitki
3 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 918 kez okundu.

Bu mucizevi bitki dünyanın her yerinde yetiştiriliyor ve ülkemizde beyaz dut olarak biliniyor. Bu özel bitkinin diğer sağlık faydalarının yanı sıra tümörü, şekeri ve yüksek tansiyonu tedavi ettiği bilinmektedir.

Beyaz dut aslında Çin’e özgü bir bitkidir. Çin’den başka ülkelere de yayılan bu bitki çok lezzetli bir meyve verir.

Çin’de yetiştirilen birçok bitkinin şifalı özellikleri olduğu bilinmektedir ve bunlar genellikle endüstriyel amaçlar ile kullanılır. Bu durum beyaz dut ağacı için de geçerlidir. Odun yapımında kullanılan ve meyvelerinin ipek böceklerini beslediği bu ağaç oldukça sağlıklıdır ve şeker, kalp rahatsızlıkları ve hatta tümör de dahil olmak üzere birçok ciddi hastalık karşısında bizlere yardımcı olur.

Bu bitkinin odunu oldukça esnek ve dayanıklıdır ve tenis raketleri, hokey çubukları, eşya ve bot yapımında kullanılmaktadır.

Beyaz dutun, şeker hastalığı, yüksek kolesterol seviyeleri, yüksek tansiyon, soğuk algınlığı ve belirtileri, kireçlenme gibi kas ve eklem ağrıları, kabızlık, baş dönmesi, kulak çınlaması, saç dökülmesi ve erken saç beyazlaması için oldukça faydalı olduğu yapılan araştırmalar sayesinde bilinmektedir.

Nasıl İşe Yarar?

Beyaz dutta bulunan en önemli bileşenler, tip iki şeker hastalığı için üretilen ilaçlar ile aynı şekilde işe yaramaktadırlar. Bağırsaklarınızdaki şekerlerin parçalanma süreçlerini yavaşlatırlar ve kan tarafından daha yavaş olarak emilmelerini sağlarlar. Bu da bedeninizdeki kan şekeri seviyelerinizi istenilen aralıkta tutmanıza yardımcı olur.

Beyaz duy bol miktarda C vitamini, organik asit, karoten, pektin, lif, şeker ve resin içermektedir. Bu aktif bileşenler öksürük, ateş, ishal, bağ ağrısı ve iltihaplanma için oldukça faydalıdırlar.

Aynı zamanda antioksidanlar açısından da zengindir ve kötü kolesterolünüzü azaltarak, kalp hastalıkları için uzun vadede koruma sağlar.

Yapılan son araştırmalar, beyaz dutun farklı türlerdeki kanser ve kalp hastalıkları ile savaşmada oldukça etkili olan ve doğal bir fenol olan resveratrol içerdiğini kanıtlamıştır.

Beyaz dutun sağlığımız için birçok faydası vardır ancak bitkinin kan şekerini azaltabilme yeteneği en çok dikkat çeken özellikleri arasındadır.

Bedenimiz çok fazla şeker işlediğinde ortaya çıkan birden fazla sağlık sorunu vardır (obezite, şeker hastalığı, iltihaplanmalar). Eğer bir tarif kan dolaşımınızdaki fazla şekeri yok edebiliyorsa, bu durumda bu tarif oldukça değerlidir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git