Türk Kahvesi ile Sivrisinekleri Nasıl Uzaklaştırırsınız?

Türk Kahvesi ile Sivrisinekleri Nasıl Uzaklaştırırsınız?
25 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 3.284 kez okundu.

Hepimiz sivrisineklerden nefret ettiğimiz konusunda hem fikirizdir. Bu can sıkıcı uçan böcekler yaz aylarında gerçekten de baş belasıdır ve muhtemelen sahildeki güze bir güneşli günü mahvedebilecek ender şeylerden biridirler. Isırıkları ise daha da kötüdür. Çok fazla kaşınırlar ve size yardımcı olabilecek çok şey de yoktur. Ancak peki ya varsa? Hem iç hem de dış mekanlarda kullanabileceğiniz ve sadece Türk kahvesi içeren basit ve doğal bir tarifi bugün sizlerle paylaşıyor olacağız.

Türk kahvesi hemen hemen her evde vardır ve hazırda olmasa bile, çok ucuz bir tutara yeteri kadar satın alabilirsiniz. Yemeklerden sonra harika bir tadı olan bu içeceğimizi, sivrisinekleri uzak tutmak için de kullanabilirsiniz. Bir kap içerisinde bir avuç kadar kahve koyun ve bunu alüminyum folyo ile sarın. Ardından kabı karanlık ve serin bir yere koyun. Kahve iyice kuruduktan sonra, kahveyi bir alüminyum folyoya koyun ve bir kibrit ile yakın. Güçlü kokusu evinize hol bir koku katacak ve aynı zamanda böcekleri de uzaklaştıracaktır.

Eğer bahçenizde bir parti verecekseniz, sivrisinekleri uzak tutmak için bu doğal böcek kovucuyu bahçenizin çeşitli yerlerine koyabilirsiniz. Bu yöntemi deneyin ve elde edeceğiniz harika sonuçlar karşısında oldukça şaşırın!


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git