Türkiye’nin En Uzun İsimli Adamı, Bakın Kızına Hangi İsmi Verdi?

Türkiye’nin En Uzun İsimli Adamı, Bakın Kızına Hangi İsmi Verdi?
9 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 383 kez okundu.

Denizli’de yaşayan ve Türkiye’de en uzun isme sahip olan 40 yaşındaki Haşim Ahmet Abdulbaki Buğra Bahadır Nebioğulları, kızına da 43 harften oluşan, Aybike Güliz Enzel Yağmur Eflinnisa Nebioğulları ismini koydu.

Haşim Ahmet Abdulbaki Buğra Bahadır Nebioğulları 1977 yılında doğdu. Aile üyeleri arasında bebeğin ismi yüzünden anlaşmazlık çıktı. Herkes bir isim söyledi ve tüm isimleri yazdırmak istedi. Nüfus Müdürü ailenin talebi karşısında “ben bu ismi yazamam” dedi. Üç gün direndi ancak sonra ikna oldu. Ve Türkiye’nin en uzun ismi böyle konuldu: Haşim Ahmet Abdülbaki Buğra Bahadır Nebioğlulları hayatı boyunca okulda, sınavda, bankada, askerde sıkıntı yaşadı.

KIZINA DA TAM 43 HARFTEN OLUŞAN İSİM KOYDU Türkiye’nin en uzun ismi ondaydı ta ki kızı doğana dek. Haşim Ahmet Abdülbaki Buğra Bahadır Nebioğlulları, kızına da tam 43 harften oluşan bir isim koydu; Aybike Güliz Enzel Yağmur Eflinnisa Nebioğulları…

SINAVLARDA İSMİMİ YAZMAKTA ZORLANIYORUM Aybike Güliz Enzel Yağmur Eflinnisa Nebioğulları, “Ailede herkes farklı bir isim koymuş. 36 tane isim olmuş ancak 6 tane isim yazabilmişler. Sınavlarda ismimi yazarken zorlanıyorum. Aybike yazıp, üç nokta koyuyorum, sonra soy ismimi yazıyorum” dedi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git