Tutku

Tutku
31 Mart 2017 tarihinde eklendi, 4.144 kez okundu.

Ben 12 senelik evli ve iki çocuk annesiyim. Mutlu bir evliliğim vardı denebilir ama bir süredir kendimi yalnız hissediyordum. Eşimle kariyerim hususunda münakaşalarımız oldu. İş hayatım açısından büyük bir fedakarlık yaptım ve eşimin bulunduğu şehre gittim. Bu süreçte birbirimizi çok yıprattık. Asıl mesele ise eşime karşı tutkumu kaybettiğimi düşünmem.

Bu dönemde bekar bir erkek arkadaşımın bana ilgisi oldu ve ben de ona karşılık verdim. Birbirimizle telefonda uzun uzun sohbet etmeye başladık. Ancak bu yeni arkadaşıma olan ilgimden dolayı acı çekiyordum.

En sonunda kendisine arkadaşlıktan daha öte hisler beslediğimi söyledim. Kendisi de zayıflığından dolayı bana karşı hislerini anlatamadığını ama kendisini benim normal arkadaşımmış gibi görmem gerektiğini söyledi. Ben en yakın arkadaşlarının tavırlarından zaten bana ilgisi olduğunu kendisi inkar etse de anlıyordum. Ama o kadar mantıklı konuşuyordu ki ben de ona inanıyordum.

Bu arada biz uzunca bir süre görüşmedik. Daha sonra toplum içinde tekrar görüşmeye başladık ama normal arkadaş gibiydik. Zamanla her türlü konuda mailleşmeye ve yine telefonlaşmaya başladık. Ama ben yeniden rahatsızlık duyuyordum.

Kendisine “Aramızda cidden bir şey yok mu?” dediğimde kendisinin evli bir kadından uzak duracağını ve sadece birlikte iyi vakit geçirdiğimizi söyledi. Bu sözler karşısında ben de hem gururumun incindiğine hem de aptallığıma kızarak yeniden acı çekmeye başladım.

Daha sonra kendisini bir nedenden dolayı ziyarete gittiğimde, ortak bir arkadaşımız da oraya uğradı. Garip bir şekilde bana; kocamın ne kadar iyi bir insan olduğundan bahsetmeye, beni bu arkadaşıma, arkadaşımı da bana aşırı bir şekilde kötüleyen sözler sarf etmeye başladı.

Ben de o anda, bir şeylerin ters gittiğini anladım. Arkadaşıma, “Bu neler söylüyor böyle? Sanki her şeyi biliyor da beni günah keçisi ilan ediyor.” dedim. Arkadaşım da ters bir ifadeyle, evli kadınlarla işi olmayacağını, vurguladı.

Onunla o günden sonra selamı sabahı kestim. Ama aynı işyerindeyiz ve ben onun yüzüne bile bakamıyorum.

Bana yalan söylemesi, bu yüzden de aptal durumuna düşmem, beni gerçekten çok üzüyor. İşyerimi değiştirmeyi istiyorum.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git