Üç Kez

Üç Kez
28 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.470 kez okundu.

Ben 18 yaşında bir genç kızım. 2,5 yıldır süren bir ilişkim var. İlişkimiz boyunca sevgilim beni üç kez aldattı. Tabii bunlar sadece benim yakalayabildiklerim.

İlkinde, aynı semtte oturduğum bir kızla aldattı beni. Ben öğrenince barışmam için elinden geleni yaptı, ben de dayanamayıp barıştım.

Ancak beş ay sonra yine aldatıldığımı öğrendim. Üstelik bu sefer görüştüğü kişi arkadaşımdı.

Kız biliyordu çıktığımızı, ben de onların konuştuğunu biliyordum ama aklıma hiç kötü bir şey gelmiyordu.

Bunu da öğrendiğimde o kızı bırakıp yine bana döndü, yalvardı yakardı, yine affettim.

Her seferinde mutlaka bir bahanesi vardı. Beni, kızları tanımak için aldattığını söylüyordu.

En son iki ay önce aldatıldım. Öğrendikten iki gün sonra erkek arkadaşıma onunla buluşmak istediğimi söyledim. Yüz yüze konuşup her şeyi anlatmasını istiyordum.

Buluştuk ve ona beni sevip sevmediğini sordum. Beni çok sevdiğini, benim yerimin başka olduğunu, o kızın umurunda bile olmadığını söyledi. “Sen iste, şimdi ayrılırım” dedi, ben de “Ayrıl o zaman” dedim. O kıza beni sevdiğini, bensiz yapamadığını söyleyip ayrıldı. Yine barıştık.

İlişkimiz devam ediyor ama doğal olarak ona hiç güvenmiyorum. Hep bir şey yapacak diye bekliyorum. Üstelik bana çok karışıyor; giyinmeme, erkeklerle konuşmama, bir yere gitmeme…
Biz aynı yaştayız. O çalışmıyor, açıköğretimde okuyor. Ben bu sene üniversiteye gideceğim ama o hâlâ lise 2’de.

Ailem beni ona vermez, bizim sonumuz yok. Ne yapacağımı bilmiyorum. Onu çok seviyorum, ondan ayrıldığımda perişan ve çok mutsuz oluyorum. Ama onunla da olmuyor…

Hata, hata, hata… Seni üç kez aldatmış, sense her defasında affetmiş ve ona dönmüşsün. Ne istediğini bilmeyen gençlerden biri işte o da.

Henüz duyguları, mantığı, hayata bakış açısı yerine oturmamış, hiç olgun değil ama seni sevdiğini söylüyor, sen de inanıyorsun, çünkü inanmak istiyorsun.

Aslında dönmeyerek ona hayatının dersini verebilirdin ama yapmıyorsun. Okuluyla, dersleriyle ilgilenip kendini hayata hazırlamak yerine, serkeşlik, çapkınlık, ondan ona gönül gezdirmekle zaman harcayan bu gencin ne sana ne de başkasına hayrı olur.

Umarım yaşı ilerleyip belli bir olgunluğa erişince aklı başına gelir. Ama kendini harcama onunla kızım, hiç mi gururun yok senin?


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git