Uyandığınızda veya Topuklu Giymediğinizde Ayağınız Acıyorsa, İşte Olanlar

Uyandığınızda veya Topuklu Giymediğinizde Ayağınız Acıyorsa, İşte Olanlar
19 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 2.814 kez okundu.

Aynı zamanda osteofit olarak da bilinen kemik çıkıntıları, eklemlerin kenarlarında oluşan ve tüm ayağınızı etkileyebilen kemik sorunlarıdır. Bu rahatsızlık, topuklarınızda dayanılmaz bir ağrıya neden olarak hareketinizi ve sinirinizi ciddi şekilde etkileyebilir. Ağrılar, uzun süre oturduktan veya topuklu ayakkabı giydikten sonra artabilir ve genel olarak fazla kilolu insanlarda daha yaygındır.

Kemik çıkıntıları için bilinen en yaygın sebep, topuklu ayakkabılardır. Her ne kadar bazı kadınlar bu ayakkabıları çok sevse bile, ayaklarınız için ideal ayakkabı değillerdir ve geri dönüşü zor hasara neden olurlar. Ağrılı durumlar, sabahları daha da şiddetlenir ve günlük yaşamınızı etkileyebileceğinden oldukça kısa süre içerisinde çözüm bulunmalıdır.

Genelde kemik çıkıntıları için ortopedik tabanlar kullanılır ancak kimi durumlarda ameliyat dahi gerekebilir. Masaj, silikonlu eklemeler yardımcı olabileceği gibi kimi insanlar aynı zamanda ilaç kullanmaktadır. Ancak bu rahatsızlığı engelleyebilecek bazı doğal yaklaşımlar da var. Alternatif yöntemlere kıyasla oldukça uygun maliyetliler ve hepimiz tarafından kolayca uygulanabilirler. İşte, kemik çıkıntıları için bitkisel tedaviler:

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, topuğunuzdaki gözenekleri ve deriyi eritecek ve ağrıyı dindirecektir. Bölgeyi yağı kullanarak masaj yapmadan önce biraz ısıtın, bu sayede yağ cildinize çok daha kolay bir şekilde nüfuz edebilir. Dahası, kaşıntıyı ve ağrıyı azaltmak için hindistan cevizi yağı kullanılan ilaçlardan, doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi, ağrıyı ve enfeksiyonu azaltabilen kalsiyum ve potasyum gibi önemli minerallere sahip fermente elmalardan hazırlanan sağlıklı bir sıvıdır. Kemik çıkıntılarının sebep olduğu ağrıyı azaltmak için, bir pamuğu sirkeye batırabilir ve ilgili bölgeye uygulayabilirsiniz. Pamuk parçasını bir bant ile bölgeye sabitledikten sonra çoraplarınızı giyebilir ve elma sirkesinin tüm gece boyunca mucizeler yaratmasına izin verebilirsiniz. Haftanın her akşamında bu uygulamayı tekrarlayın ve ağrılarınız kısa bir süre içerisinde kaybolsun.

Buz Torbaları

Buz torbaları yıllardır ağrıyı ve tahrişi geçirmek için kullanılan antik ve başarılı bir tekniktir. Konu bedenimizdeki hasarlar olduğunda ilk olarak buz torbaları yardımımıza yetişir. Bir plastik içine yerleştirdiğiniz buzu, bölgeye 15- 20 dakika boyunca uygulayın. Buzu hiçbir şekilde doğrudan cildinize veya gözeneklerinize uygulamayın.

Karbonat

Karbonat, kemik çıkıntıları için harika bir tedavidir. Kemiklerinizdeki fazla kalsiyumun dengelenmesine yardımcı olur ki, bu durum genellikle kemik çıkıntılarının ilk nedenleri arasındadır. Biraz karbonat ve su kullanarak bir macun hazırlayın, ardından bir gazlı bez yardımıyla ilgili bölgeye tampon yaparak, tüm gece orada kalmasını sağlayın. Daha iyi sonuçlar elde etmek için yöntemi haftada iki sefer kullanabilirsiniz.

Bu bitkisel tedaviler oldukça işe yarıyor ve herhangi bir geleneksel yönteme kıyasla çok daha güçlüler. Tek yapmanız gereken, bu malzemeleri edindikten sonra ilgili bölgeye uygulamaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git