Uyku Sorunlarınız Varsa Bu Muz Çayını Mutlaka Deneyin

Uyku Sorunlarınız Varsa Bu Muz Çayını Mutlaka Deneyin
17 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 929 kez okundu.

Eğer uyku konusunda sorun yaşayanlardan birisi iseniz, o zaman bu yazımızı okumaya devam edin. Muhtemelen her şeyi denemiş ancak hala bir çözüm bulamamışsınızdır. Bu sorununuz için bir çözümümüz var. Bir oldukça sağlıklı tarif, uyku döngünüzü iyileştirme konusunda size eper bir yardımcı olacaktır. Ve en iyisi ise bu tarifi tamamen doğal, ucuz ve hazırlaması da oldukça kolaydır. Bahsettiğimiz şey ise muz çayıdır.

Anksiyete, depresyon ve stresin uykusuzluğa veya uyku döngülerinizde bozukluğa neden olduğunu biliyoruz. Bunun yanı sıra, yeni teknolojiler sayesinde de yeterli kadar uyumamaya başladık. Muhtemelen yatmadan önce telefonunuzu kontrol ediyorsunuzdur ve kimi zaman başka cihazlarınız ile de ilgileniyorsunuzdur. Bunu hepimiz yapıyoruz. Aynı zamanda bazı ilaçlar geceleri bizi uykumuzdan uyandırarak, tuvalete gitme konusunda bizleri zorluyor. Tüm bunlar da uykusuzluğa neden olmaktadır.

Tüm bu sorunlarının için sizi daha kolay uyutacak olan organik muz çayını denemenizi öneriyoruz. Tüm kaslarınızı gevşetecektir. Bu sayede artık uyku döngünüz kolayca bozulmayacaktır. Elbette muzun da organik olanlarını tercih etmeniz çok önemlidir çünkü organik olmayanla genelde böcek ilaçları ile doludur.

Muz Çayı Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler

  • 1 muz
  • 1 bardak su
  • Tarçın (isteğe bağlı)

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

  1. Muzun her iki ucunu da kesin. Ardından muzu kaynar suyun içerisine yatırın (muzun kendisi ve kabuğunu).
  2. 10 dakika kadar kaynatmaya devam etin.
  3. Bir süzgeç yardımıyla, kaynattığınız suyu bir bardağa aktarın.
  4. Tarçını ilave edin (isteğe bağlı)
  5. Her gece yatmadan bir saat önce bu çayı tüketin.

Eğer yatıştırıcı etkilerinden de faydalanmak istiyorsanız, çayı hazırladıktan sonra muzu ve kabuğunu da tüketebilirsiniz. Bu çayı deneyin ve rahat bir uyku çekin!


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git