Uyurken Bağırsak ve Karaciğerdeki Toksinleri Atan Mucizevi Karışım

Uyurken Bağırsak ve Karaciğerdeki Toksinleri Atan Mucizevi Karışım
11 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 2.457 kez okundu.

Sarımsak, dünyanın birçok yerinde sayısız tıbbi faydasından ötürü kullanılmakta ve yetiştirilmektedir.

A, Kompleks B ve C vitaminleri açısından harika bir kaynaktır. Sarımsak aynı zamanda demir, kalsiyum, potasyum, bakır, manganez, fosfor ve potasyum gibi mineraller açısından da iyi bir kaynaktır.

Aynı zamanda amino asit, glikozit ve tellür, selenyum ve germanyum gibi nadir bulunan bazı diğer mineralleri içerir.

Sarımsak, pişirilse dahi sağladığı faydaların kaybolmadığı ender süper gıdalardan birisidir.

Sarımsağın Faydaları

Sarımsağın güçlü mikrop karşıtı özellikleri bakteri, virüs, mantar, bağırsak paraziti ve mayalara karşı mücadelede yardımcı olabilir.

Sarımsak, sahip olduğu güçlü antibakteriyel özellikleri ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi becerisi sayesinde bedenimizdeki serbest radikalleri etkili bir şekilde etkisiz hale getirebilir.

Günlük olarak 2-3 sarımsak dişi tüketmek çeşitli sağlık sorunlarınızı tedavi etmede oldukça faydalıdır;

Pıhtı Önleyici

Doğal ve etkili bir kan inceltici yöntemdir ve mide kanamasına neden olabilen aspirin kullanımından daha güvenlidir. Bu, sarımsağın sizi tromboza (kan pıhtılarının sebep olduğu tıkanma) karşı koruyabileceği anlamına gelmektedir.

Kanser Önleyici

Özellikle mide ve bağırsak kanseri başta olmak üzere birçok kanser türü riskini önemli ölçüde azaltabilecek güçlü kanser karşıtı özelliklere sahiptir.

Mevsimsel Soğuk Algınlığı

Eğer kış geliyorsa, herhangi bir soğuk algınlığından kendinizi korumak için günlük iki diş sarımsak tüketin. Eğer soğuk algınlığına çoktan yakalandıysanız, iyileşme sürecinizi hızlandırmak ve tıkanıklıkları açmak için sarımsak tüketin.

Kolesterol

Sarımsak suyunun düzenli tüketimi kan kolesterolünün oksidasyonunu ve damarlardaki plak birikimini azaltır. Bu sayede, kalp hastalıkları riskini önemli ölçüde azalır.

Şeker Hastalığı

Kan şekerinizi düşürmek için günlük bir veya iki sarımsak dişi tüketin.

Mantar Enfeksiyonları

Kulak enfeksiyonları veya ayak mantarı gibi mantarsal enfeksiyonlarını tedavi etmek için çiğ sarımsak suyu içmek oldukça etkilidir. Kaşınmayı gidermek için ilgili bölgeye sarımsak suyunu da uygulayabilirsiniz.

Ülser

Sarımsak, peptik ülsere neden olan bakteriyel mide parazitlerini öldürebilir.

Toksitite

Sarımsağın içinde bulunan sülfür, kanınızın toksinlerden, kurşundan ve diğer tehlikeli metallerden arınmasını sağlar.

Gaz

Mide gazından kurtulmak için az miktarlarda sarımsak tüketin.

Sarımsak Nasıl Tüketilmeli?

Çiğ sarımsağı tek başına yemek kolay değildir. Herkesin buna alışması için vakte ihtiyacı vardır. Ancak size sağladığı faydaları düşündükten sonra, bunu beslenmenize eklememek için herhangi bir nedeniniz kalmayacak. En sevdiğiniz meyve suyunu hazırlarken, içine bir veya iki diş sarımsak eklemenizi öneriyoruz.

Bu Büyülü Karışımı Yatmadan Önce Hazırlayın

İki diş sarımsağı ince ince dilimleyin ve dilimledikten sonra 5-6 dakika boyunca bekleyin. Doğrama işlemi, allinaz adı verilen bir sarımsak enziminin salgılanmasına neden olmaktadır.

Doğradığınız sarımsakları bir kaşığa koyun ve su ile birlikte yutun. Siz uyurken, sarımsak tüm sindirim sisteminiz boyunca bedeninizde dolaşacak ve sağlıklı hücrelerinize zarar vermeden önce bedeninizdeki tüm toksinleri, zararlı bakterileri, virüsleri ve kanserojen maddeleri etkisiz hale getirecektir. Buna ek olarak, sülfür bileşeni karaciğerinizi toksinlerden, kurşundan ve diğer tehlikeli ağır metallerden arındıracaktır.

Çiğnemediğiniz sürece sarımsak yutmak, ağzınızın sarımsak kokmasına neden olmamaktadır.

Aynı zamanda sabah sarımsağı yuttuktan sonra büyük bir bardak su içmeyi de unutmayınız.

Dikkat

Sarımsak güçlü bir tıbbi bitkidir. Birçok sağlık faydası için günlük bir veya iki çiğ sarımsak dişi tüketmek yeterlidir. Yemeklerinizde bundan biraz daha fazlasını kullanabilirsiniz.

Kan inceltici etkilerinden dolayı, diğer pıhtılaşma önleyici ilaçlar kullanıyorsanız, sarımsak tüketmekten kaçınmalısınız. Aynı zamanda çok miktarda sarımsak tüketmemeniz de önerilmektedir. Her ne kadar nadiren de olsa, yüksek miktarda sarımsak tüketmek bazı bireylerde kansızlık, fazla gaz ve ishal gibi sağlık sorunlarına neden olmaktadır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git