Uzmanlar Uyarıyor

Uzmanlar Uyarıyor
17 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 605 kez okundu.

Tutulmalar, o sene meydana gelecek olan olayların genel kalitesini anlamamız açısından önem taşımaktadır. Ay düğümleri ile bağlantılı olduklarından dolayı da kadersel gelişmelere işaret ederler.

Tutulmaların etki süresi genel olarak tutulmanın kaç dakika sürdüğü ve nitelik bakımından hangi burçlar üzerinde olduğu ile alakalıdır. Ama genel olarak aslında tutulmalar en güçlü etkilerini tutulmanın gerçekleştiği gün itibari ile (+/-1 ay) içinde en güçlü etkilerini ortaya koyarlar.

Kısacası bu tutulmaların büyük etkisi Mart sonuna kadar sürecek amma velakin azalarak da olsa Ağustos ayına kadar işaretlerini çokça deneyimleyeceğiz. Tutulmanın “SÜPER” tutulma olarak anılmasının sebebi, dünyaya çok yakın bir mesafede tutulmasından dolayı.

Kanlı olması, Tam Ay Tutulmaları sırasında küçük bir ışık kırılması oyunundan dolayı, Ay’ın çevresinde kırmızı bir hare belirir. Bundan dolayı da kanlı ismini alır. Mavi olması da aslında, her ay bir Yeni Ay bir de Dolunay meydana gelir. Aynı ay içinde iki tane Dolunay olduğu zaman, Mavi ismini alır.

Şimdi bunca açıklamadan sonra, bu tutulmayı analiz edelim bakalım. Önce bireysel etkileri sonra da dünya üzerinde ki etkileri neler olabilir göz atalım. Bunun için Aslan burcunun neleri sembolize ettiğini iyi anlamamız gerekli.

Aslan burcu astrolojide, merkezde olmak, yaratıcılık, sevgi, otorite, sahnede olmak, ego, dramatik olmak, kendine güven, lüks, ihtişam, gösterişli, saçlar, eğlenceli işler, çocuklar, kumar, parlamak, dikkat çekmek, kişisel tatmin, organizasyon, sosyal, cömert olma, kibir, gösteriş budalası, gururlu, inatçı, risk alan, güç peşinde, gücü koruma peşinde, otoriter, kendini beğenmek, hep ön planda olma gayretinde, buyurgan, küstah, başkalarını yüreklendiren, içten, samimi, sıcak demektir.

Dünya astrolojisinde ise diktatörler, yöneticiler, liderler, oyuncular, ünlü kişiler, tiyatro, soylu kişiler, krallar, kraliçeler, altın, organizasyonlar, ağaçlık alanlar, eğlence yerleri, kumarhaneler, saraylar, parklar, ağaçlık yerler, gösterişli mekanlar, şölenler, dansçılar, dans, sahne performansları, kuaförler demektir. Sağlık astrolojisinde ise kalp, omurga, üst mide ve sırt bölgesidir. Bu alanlarda çıkan her türlü rahatsızlığı sembolize eder.

Şimdi Aslan burcunda meydana gelecek tutulma ile birlikte elbette ki bir şekilde hepimiz daha fazla görünür olma gayretinde olacağız. Merkezde olmak isteyecek, egolarımızı daha çok parlatma gayretinde olacağız. Tutulma zamanı risk almaya çok daha yatkın oluruz. Enerjimiz gayet yerindedir, koşulları zorlamaya çalışabiliriz. Bu dönem kendimize güven en yüksek noktadadır, her şeyi yapabilecek güce sahibizdir.

Daha cesur davranırız, gösterişi, gösterişli, janjanlı, allı, pullu, eğlenceli konulara daha çok çekiliriz. Tutulma zamanının en büyük handikapı gururdur, aşırı gururlu davranışlar burnumuzdan kıl aldırmaz tavırlar zarara uğramamamıza neden olabilir. Tutulma zamanı özellikle kalp ve dolaşım rahatsızlıklarında artışlar meydana gelebilir.

Özellikle kalbinde ritim problemleri olanlar bu tutulma zamanı daha dikkatli olmalarında yarar var. Tutulma süreci saçlarımıza şekil verme bakım yapma, saçlarımızla ilgilenme zamanı! Kuaförlerinizden şimdiden randevunuzu alın derim. Yaratıcılık gerektiren işlerde başarı şansı çok yüksektir. Hele ki ambalajlama kısmını abartıp satılması gereken ürünler çok daha hızlı bir şekilde satılır.

Tutulma zamanı, gösteri zamanıdır. Bu dönem konser, parti, gösteri, eylem gibi aktivitelere daha fazla zaman ayırabilir, bunlardan daha çok keyif alabilirsiniz. Kendimizi göstermek istediğimiz her alanda rahatlıkla sergileyebiliriz. Lükse olan düşkünlüğümüz, tembelliğe olan meylimiz artabilir, ee malum aslan yattığı yerden belli olur diye boşuna dememişler. Yalnız bu tutulma zamanı kibir, fazla ego, aşırı hırs, baskıcı tavırlar ciddi zarar verebilir.

Sevgiye ve ilgiye her zamankinden çok daha fazla ihtiyacımız olacağı zamandır. Öyle ki, sevgiyi almak için dikkatleri üzerimizden çekmekten de pek geri kalmayacağız. Otoritemizi kurmak, kontrol etmek ve sözümüzü dinletmek isteyeceğiz çokça. Başımıza gelen olayları fazlaca dramatize etme eğiliminde olabiliriz.

Organizasyonlar yapabilir, etrafımızı organize edebiliriz. Olası yapacağımız organizasyonlarda oldukça eğlenceli olacaktır. Çocuklarla daha fazla ilgilenebilir, çocuk sahibi olmak isteyebilir, çocuklarla ilgili araştırmalar yapabilir, var olan çocuklarımızın sorunları ile yakından ilgilenmemiz gerekebilir.

Bu dönem kumara eğiliminiz artabilir. Riskli aktiveler bize daha çekici gelebilir. Yeni iş kurmak isteyenler, kuaför dükkanları, estetik, bakım, güzellik merkezleri üzerinde yatırımlar yapabilirler. Bazılarımız sahne sanatlarına ilişkin eğitimler alabiliriz. Etrafımızdaki insanları rahatlıkla coşturabilir, yapmak istedikleri konularında yüreklendirebilir, motive edebiliriz. Lüks tüketim ihtiyacı bu tutulma ile biraz daha artacaktır.

Değerli, pahalı, gösterişli şeyler daha çok ilgimizi çekecektir. İlişkilerde ben – sen çatışması, kendi prensiplerimizi ve ideallerimizi ortaya koymak bakımından stres yaşanabilir. İlişkilerde karşımızdakinin istek ve duygularını göz ardı. etmemek gerekiyor. Duygu ve mantığın çatışması bu tutulmada özellikle ilişkilerde en çok öne çıkacak olan konulardır.

Tutulmanın başrolü aslında Venüs olacak. Venüs temalı olduğundan elbette ilişkiler, aşk, beğendiğimiz ve sevdiğimiz konular, kadınlarla ilişkiler, güzellik, estetik ve ekonomik konular gündemde olacaktır. Venüs, Güney Ay Düğümü yani kayıpları gösteren tarafta olduğundan temel olarak dikkat edilmesi gerekenler şunlar olacaktır.

Alışılmışın dışında insanlarla, daha önce denemediğiniz farklı ve sıra dışı konulardan uzak durmakta fayda var. Konfor alanınızda kalmak, emniyet açısından önemli olacaktır. İlişkilerde özgürlük ve bağımsızlık meselesini çok abartmayın! Bunu dile getirirken asice davranışlar ilişkilere zarar verecektir. Güzelleşmek için, daha önce denemediğiniz farklı metodlar, deneysel ürünler, uygulamalardan kaçınmanızda fayda var.

İnternet aşkları, kamera önü flörtleri zarar verebilir. İlişkilerde skandallara biraz daha açık bir dönemdeyiz. Evlilik için karar almak, yeni ilişkiler başlatmak için uygundur. Bu dönem başlayacak ilişkiler hayatınızın akışını, hayata bakış açınızı ve prensiplerinizi değiştirebilir.

Karşınızdaki kişilerin beklentilerini hakkıyla yerine getiremezseniz sevdiklerinizle duygusal stresler yaşayabilirsiniz. Bir ilişkinin sizin için ne ifade ettiği hakkında karar alma aşamasında olabilirsiniz. İkili ilişkilerde birbirinize ne kadar sevgi ve ilgi gösterdiğiniz, ne kadar karşılık aldığınızla ilgili konuşmalar yapabilirsiniz.

İlişkilerin sınırlarını belirlemek gerekecek. Kendi bakış açınızı ve ilkelerinizi ortaya koymak ve anlaşılmak isteyeceksiniz. Ortak kararlar çerçevesinde hareket etmek ve ilişkiyi dengelemek için fedakarlık edip edemeyeceğinizin farkına varacaksınız. Bu dönemde cömertlik, sahiplenme, gurur, beğenilme, sevildiğini hissedip hissedememe konularında stresler yaşayabilirsiniz.

Diğer yandan tutulma haritasında Ay maddi konuları sembolize eden alanda yer almakta. Para kaynaklarınızı sağlama almak, yaratıcı yanınızı, yeteneklerinizi ortaya çıkarmak geliştirmek isteyebilirsiniz. Bu dönemde sevdiklerinize ve kendinize daha fazla para harcamak, alışveriş yapmak, yatırım araçlarından gelir elde etmek için girişimler yapmak mümkün. Değerli olduğunuzu görmek isteyeceksiniz. Kendinizi daha iyi ve prezantabl hissetmek için dış görünümünüzde değişimler yapabilirsiniz.

Krediler ve borçlar alanında aileyle eşle veya ortaklarla maddi konulara çözüm bulmak için çaba sarf edebilirsiniz. Yeni iş ortaklıkları başlatmak isteyebilirsiniz.

Tutulmada Venüs’e Sualocin yıldızı eşlik edecek. Bu yıldız etkisi nankörlük yüzünden acı çekmek, zarar görmek demektir. Bu yüzden de tutulma zamanı, hiçbir ilişkinizde nankörlük etmemeye özen gösterin. 11 derece Aslan burcundaki tutulmaya GİANSAR sabit yıldızı da eşlik edecek.

Bu yıldız, sanat ve duygusal konularda kasvetli bir doğayı gösterdiği gibi, soygunları, kritize etmeyi ve zehirlerle ilgilidir. Yine karşımıza ilişkiler çıkıyor. Gerçekten bu tutulma, kurduğumuz özel ve sosyal ilişkileri mercek altına alacak. İlişkilerimizle ilgili kararlar alacağız. Bu dönem yediklerimize, içtiklerimize dikkat etmemizde fayda var. Besin zehirlenmeleri, gaz yüzünden zehirlenmeler söz konusu olabilir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git