Bu Vitaminin Göğüs Kanserini Önlediği ve Tedavi Ettiği Keşfedildi

Bu Vitaminin Göğüs Kanserini Önlediği ve Tedavi Ettiği Keşfedildi
20 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.417 kez okundu.

Uzmanlar düzenli olarak E vitamini tüketmenin kadınları göğüs kanserinden koruduğuna dair önemli bir role sahip olduğunu belirtmektedir. Yapılan bir dizi yeni araştırmaya göre E vitamininin kanserli hücrelerin metabolizmalarına müdahale ettiği ve bu sayede kendilerini öldürmelerine neden olduğu ortaya çıkmıştır. Bu harika haber göğüs kanseri olan kadınların, kanserin yeniden oluşumu konusunda endişesi olan kadınların ve kendilerini göğüs kanserinden korumak isteyen kadınların yüreğine su serpebilir.

E Vitamininin Nasıl Böyle Bir Gücü Var?

Yapılan bir dizi araştırma göğüs kanserinin sadece kanseri başlatmakla sınırlı kalmayarak, bedenin ürettiği çeşitli savunma mekanizmalarına karşı direnç kazanarak, yayıldığını tespit etmiştir. E vitamini ise bu hücrelerde bulunan mitokondriyi dengesiz hale getirerek, hücrelerin metabolizmasını bozuyor ve bunun sonucunda da apoptoz olarak adlandırılan bir süreci başlatıyor. Yani hücre intihar etme kararı alıyor.

Buna ek olarak araştırmalar, E vitaminin yumurtalık, prostat, mesane ve akciğer gibi sayısız türdeki kanseri de önleyebildiği ve tedavi edebildiğini bulmuşlardır.

Ancak her E vitaminin bu işlemi gerçekleştiremediğini de belirtmek gerekiyor. E Vitamini süksinat, E vitaminin bilinen en iyi formudur. Bu, E vitaminin en doğal formu olup, güçlü kanser karşıtı özelliklere sahiptir.

Günde 25,000 UI birimden daha fazla tüketildiğinde E vitamini zehirli bir hal alabilir. Erkek için günlük önerilen tüketim miktarı 600 UI ve kadınlar için ise 400 UI’dır. Ancak kanserli hastalar daha fazla miktarda dozlar alabilirler. İster E vitaminin en doğal formu olan E Vitamin süksinatı takviye olarak alabilirsiniz, isterseniz de E vitamini açısından zengin gıdalardan oluşan yeni bir beslenme programı benimseyebilirsiniz.

E Vitamininin Faydaları

E vitamini güçlü bir antioksidandır ve kolesterolün oksitlenmesini önleme yetisine sahiptir. Eğer kolesterol oksitlenirse, kan damarı duvarlarında birikmeye başlar ve bunun sonucunda da damar tıkanıklığı meydana gelir.

E vitamini ağırlıklı olarak balık, yumurta, tam tahıllar, yeşil sebzeler, bitki yağları ve fındık türevlerinde bulunur.

Yapılan yeni araştırmalar E vitamini tüketiminin damar hastalıklarını %56 oranında düşürdüğünü bulmuştur. Dahası, yine aynı araştırma E vitaminin insülin hassasiyetini ve iltihaplanmayı azalttığı sonucuna da ulaşmıştır.

  • E vitamininin diğer faydaları arasında şunlar bulunmaktadır:
  • Bacak krampları ve kasılmalarını hafifletir
  • Kalp hastalıkları ve inme riskini azaltır
  • İdrar sökücü olarak görev yapar ve yüksek tansiyonu önler
  • Kan pıhtılarını önler ve çözer
  • Yorgunluğu tedavi eder
  • Akciğeri hava kirliliğine karşı korur
  • Yanıkların iyileşme süresini hızlandırır

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git