Bu Yağ ile Kaşlarınız, Kirpikleriniz ve Saçlarınız Çok Hızlı Uzayacak

Bu Yağ ile Kaşlarınız, Kirpikleriniz ve Saçlarınız Çok Hızlı Uzayacak
20 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 2.269 kez okundu.

Birçok insanın saçlarını onarmak için çok fazla vakit ve para harcaması oldukça sıradan bir durumdur. Özellikle bunu kadınlar daha sık yapmaktadır. Bunun sebebi, uzun, sağlıklı ve parlak saçların onları olduklarından çok daha güzel göstermeleridir.

Buna ek olarak saçlarınıza göstereceğiniz bakım, birey olarak kendinize gösterdiğiniz bakım ve önemin de bir göstergesidir. Bu yüzden bu yazımızda genel görünümünüzü iyileştirmenize yardımcı olacak hint yağından bahsediyor olacağız.

Bu yağ, saç bakımı için oldukça iyidir. Saçlarınızı sağlıklı tutan ve hızlı büyümelerini sağlayan omega 9 yağ asitleri açısından zengindir. Bu yağ aynı zamanda mantar ve bakteri karşıtı olarak bilinen eşsiz risinoleik açısından da zengindir. Her iki özellikte saçların, kaşların ve kirpiklerin uzama sürecini yavaşlatan bakteri ve mantarları yok etmeye yardımcı olmaktadır.

Bu yüzden eğer ipeksi, parlak ve sağlıklı saçlarınızın olmasını istiyorsanız, hint yağı kullanmanız gerekiyor. Bu yağ tamamen doğal olup, içinde hiçbir kimyasal barındırmamaktadır.

İşte, hint yağını nasıl kullanabileceğiniz:

Kirpik, Kaş ve Saç Bakımı için Hint Yağı

Malzemeler

  • 5 yemek kaşığı hint yağı
  • 5 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ve badem yağı karışımı

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Hint yağı oldukça koyu bir kıvama sahip olduğundan, bunu biraz hindistan cevizi veya badem yağı ile seyreltmeniz gerekmektedir. Yağları birbirine iyice karıştırdıktan sonra karışımı saçlarınıza veya ilgili alanlara uygulayabilirsiniz. Karışımın köklerden saç uçlarına kadar saçınızın her alanına eşit olarak uyguladığınızdan emin olun.

Bu uygulamayı geceleri yapmalı ve karışımın sabaha kadar saçınızda kaldığınızdan emin olmalısınız. Eğer başınıza uygularsanız, plastik bir duş bonesi giymeyi unutmayın. Bir sonraki gün uyandığınızda bol su ile saçınızdaki yağdan kurtulun. Bu maskeyi uygulamaya başladıktan sonra, saçlarınızda olumlu değişiklikler görmeye başlayacaksınız.

Hint yağı aynı zamanda yara izlerinin tedavisinde de etkilidir. Buna ek olarak, cildinizin nemlendirilmesine ve kolajen ve elastin üretimini arttırılmasına yardımcı olmaktadır. Bu yağın da yardımıyla cildinizin genç görünümünü, elastikiyetini ve parlaklığını her zaman koruyabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git