Bu Yağ Karışımlarını Kullanın ve Görme Sorunlarınızdan Kurtulun

Bu Yağ Karışımlarını Kullanın ve Görme Sorunlarınızdan Kurtulun
8 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.120 kez okundu.

Esans yağları genellikle uçucu yağlar olarak bilinen ve bitkilerden, ağaçlardan veya çalılardan elde edilen aromatik yağlardır. Bunun için bitkinin belirli bir kısmı özel bir öz çıkarma işlemine tabi tutular. Bu özel kısım bitkinin tohumu, kökü, çiçeği veya yaprakları olabilir. Unutmayın ki, bunlar kuru bitkilerden çok daha güçlüdürler.

Her zaman terapötik uçucu yağları kullanabilirsiniz. İçlerinde kimyasal bir ürün içermezler ve elde edildiği bitkinin neredeyse tüm faydalarını ve hatta bazen daha fazlasını içerirler. Bu konuya oldukça önem vermeniz gerekiyor çünkü bir yağın ne sıklıkla, ne oranla ve nasıl kullanıldığı, o yağın terapötik etkilerini de belirlemektedir.

Havucun, görme kabiliyetimizi geliştirdiğini biliyoruz ancak bilim adamları bazı esans yağların görme hususunda aynı etkiyi yarattığını ve göz sağlığını koruduğunu keşfettiler.

Lavanta, nane ve saman çiçeği yağları buğulu görüşünüz için size oldukça faydalı olabilir. Bunları gözlerinizin etrafına uygulayın ancak bu yağların hiçbirinin gözleriniz ile doğrudan temas etmediğinden emin olun. Bazı diğer yağlar arasında şunlar bulunmaktadır:

Selvi

Antiseptik, antispazmodik, idrar söktürücü, homeostatik, hepatik ve büzücü özelliklere sahiptir. Aynı zamanda solunum yollarınız için de faydalıdır. Selvi yağı ishal, astım, bronşit, varisli damar, selülit vb sorunları da tedavi edebilir. Aynı zamanda dolaşımı arttırır ve kılcal damarları güçlendirir.

Buhur

Buhur bitkisinin kendisinden elde edilen bu yağı insanlar çok uzun zamandır şifalı güçlerinden ötürü kullanmaktadır. Stresi ve kaygıyı yok eder. Doğal bir deodorant olarak kullanabildiğiniz gibi, ağız sağlığı sorunlarını tedavi eder, sindirimi kolaylaştırır, cilt sorunlarına yardımcı olur. Buhur yağı aynı zamanda iltihaplanmayı yatıştırır ve göz çevrenizin etrafındaki ince çizgileri ve kırışıklıkları yok eder.

Lavanta

Bu çok yönlüyağ birçok farklı şekilde kullanılabilinir. Lavanta yağını evinizin kokusunu değiştirmek için bile kullanabilirsiniz. Evinizdeki spa deneyimini zenginleştirmek için masaj yağı olarak kullanabileceğiniz gibi, duş kreminize de ekleyebilirsiniz. Lavanta yağı cildinizi yatıştırır ve doku yenilenmesini destekler.

Limon Otu

Bu harika ürün analjezik, antidepresan, idrar sökücü, mantar, mikrop, bakteri karşıtı, karminatif, antiseptik ve sıkılaştırıcıdır. Limon otu yağı damar duvarlarını güçlendirir, kan damarlarına esneklik kazandırır ve kan dolaşımını hızlandırır.

Sandal Ağacı

Sandal ağacının sedatif, idrar söktürücü, dezenfektan, antiseptik, antispazmodik, sıkılaştırıcı, yumuşatıcı ve iltihaplanma karşıtı etkileri vardır. Aynı zamanda dolaşımı hızlandırır ve cildi nemlendirir.

Bu yağları gözlerinizin çevresine uygulayın. ASLA doğrudan gözünüze uygulamayın. Eğer bir şekilde gözünüzle temas ederse, hemen yıkayın ve bir an önce doktorunuza başvurun.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git