Yağlı Karaciğer Hastalıklarını Tedavi Eden ve Önleyen Doğal Karışımlar

Yağlı Karaciğer Hastalıklarını Tedavi Eden ve Önleyen Doğal Karışımlar
30 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 2.324 kez okundu.

Bugün çektiğimiz neredeyse tüm hastalıklar benimsediğimiz yaşam tarzından kaynaklanmaktadır. Günde ne kadar ve ne tür gıdalar tükettiğimiz, ne kadar uyuduğumuz ve her gün başa çıkmak olduğumuz stres miktarı, başta karaciğerimiz olmak üzere sağlığımız ve organlarımız üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Karaciğerimiz toksinleri bedenimizden temizlemekle sorumludur ve her gün sürekli olarak saldırı altındadır. En yaygın hastalıklardan birisi ise yağlı karaciğer hastalığıdır ve karaciğerinizde yağ birikmesi sonucu oluşur. Bu hastalığın en yaygın belirtileri arasında karnınızın üst sağ kısmında bir ağrı ve yorgunluk bulunmaktadır.

Her ne kadar çoğu insan yağlı karaciğer hastalığı ile başa çıkmanın zor bir şey olduğuna inansa bile aslında düşündüğünüzden daha kolaydır. Bugün sizinle karaciğerinizi temizleyebilecek ve sizin daha sağlıklı olmanızı sağlayacak birkaç doğal karışım paylaşıyor olacağız.

Limon Suyu ve Pancar

Malzemeler

  • 2 orta boy pancar
  • 2 limon
  • 2 bardak maden suyu

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Pancarları iyice yıkayın ve ardından dilimledikten sonra bir blendera yerleştirin. Daha sonra maden suyunu ve dilimlenmiş limonlarla birlikte karışıma ekleyin ve homojen bir karışım elde edene kadar karıştırmaya devam edin. İçecek, şeker eklenmeden içilmelidir. Bir hafta boyunca her gün üç bardak kadar tüketin ve bu içecek karaciğerinizi onarsın ve yeniden eskisi gibi çalışmasını sağlayın. Aynı zamanda bedeninizden toksinlerin atılmasına ve karaciğeriniz ile dokularında yağ birikmesini önlemeye yardımcı olacaktır.

Karaciğeriniz için Yeşil Su

Malzemeler

  • 2 bardak taze elma suyu
  • 2 limon
  • 500 ml maydanoz suyu
  • Yarım diş sarımsak
  • 80 ml zeytin yağı
  • 5 gram toz zencefil
  • Bitki çayı

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Her şeyi blenderda karıştırın ve karaciğerinizi onaracak içeceğiniz hazır olsun! Bu içeceği yavaşça için ve süreci 5 gün boyunca tekrarlayın. Bu içecek yemeklerden iki saat önce tüketilmelidir. Etkilerini arttırmak için daha fazla papaya, ananas, domates, armut, enginar ve bal kabağı tüketmelisiniz.

Gördüğünüz gibi yağlı karaciğer hastalığı düşündüğünüzden daha kolay bir şekilde tedavi edilebilinir ve büyük bir sorun olarak düşünülmemelidir. Bu karışımları bugünden başlayarak tüketin ve karaciğerinizde biriken yağların tamamından kolayca kurtulun.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz ve paylaşmayı da unutmayın!


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git