Yağlı Karaciğer Sorununuzu Tedavi Eden Mucizevi Meyve

Yağlı Karaciğer Sorununuzu Tedavi Eden Mucizevi Meyve
25 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 781 kez okundu.

Günümüzde yaşam tarzımızı ve kalitesini etkileyen sayısız hastalık bulunmaktadır. Bu yüzden egzersiz yapmak ve iyi beslenmek, kaliteli bir yaşam sürmek isteyen herkesin özen göstermesi gereken şeyler arasındadır. Karşılaşılan en yaygın hastalıklardan birisi ise yağlı karaciğer vakalarıdır. Günümüzde sayısız insanın sahip olduğu bir sorundur. Eğer alkol kullanıyorsanız, tip 2 şeker hastasıysanız veya obezseniz bu hastalığa yakalanma riskiniz oldukça fazladır.

Şişme, midede ağırlık hissi ve yorgunluk karaciğerinizde bir sorun olduğunun göstergesi olan belirtiler arasındadır. Bunların her biri yaşam kalitenizi etkiler ve günlük aktivitelerinizi sınırlandırır.

Bugün, bugüne kadar bir sır olarak gizlenmeyi başarabilmiş bir meyveden bahsediyor olacağız: hint hurması!

Bu meyvenin içinde karaciğerde biriken yağlardan kurtulmak ve aynı zamanda sindirim sistemine yardımcı olmak için oldukça kullanışlı olan liflerden bol miktarda bulunmaktadır. İşte hızlı bir şekilde yeniden sağlığınıza kazanmanıza yardımcı olacak iki tarifi sizlerle paylaşıyoruz. En önemli kısım ise bu tarifleri sağlıklı ve dengeli bir beslenme programına dahil etmeniz ve sıklıkla egzersiz yapmanızdır.

Aynı zamanda durağan yaşam tarzından, alkollü içecekleri tüketmekten ve içinde çok miktarda doymuş yağ ve tuz bulunan gıdalardan uzak durmanız gerekmektedir.

İlk Tarif

Malzemeler

  • 1 litre su
  • 20 taze hint hurması yaprağı

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Suyu bir tencereye koyun ve kaynatın. Hint hurması yapraklarını iyice yıkayın ve kaynar suyun içine atın. Karışımı ocaktan aldıktan sonra soğuması için yaklaşık 30 dakika kadar bekleyin. Ilıkken veya buzdolabından çıkartıp, soğuk bir şekilde tüketiniz.

İkinci Tarif

Malzemeler

  • 100 gram hint hurması
  • 1 litre su

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Hint hurmalarını bir bardak su içerisinde koyu bir karışım elde edene kadar bekletin ve daha sonra bu meyvenin suyunu elde etmek için kalanları süzün. Karışımı günde iki sefer tüketebilirsiniz. Eğer yağlı karaciğer sorununuz varsa, endişelenmeyin. Çoğu durumda eğer sağlıklı bir beslenme programı benimser ve düzenli olarak egzersiz yaparsanız, bu hastalık hayatınızı çok fazla etkilemeyecektir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git