Yarın İçin Hazırlıklı Olun

Yarın İçin Hazırlıklı Olun
28 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 635 kez okundu.

Tutulmalar, gücü birkaç kat artırılmış Yeni Ay ve Dolunay etkinlikleri olarak düşünülebilir. Kadersel olarak görülebilecek, tutulmanın büyük enerjisi ile yüklü etkiler, yaşamınızda da Astrolojik ev etkinliklerine bağlı olarak kendilerini gösterirler.

Güneş tutulmaları kat kat güçlü Yeni Ay etkisi yaratırlar ve başlangıçlarla ilgili olarak yorumlanırlar. Elbette ki her bitişte yeni bir başlangıç, yeni bir başlangıçta da bir bitiş vardır ama Güneş tutulmalarında öne çıkan, asıl önemi arz eden konu başlangıçtır. Benzer şekilde, Ay tutulmaları da Dolunay etkisi ile bitiş veya sonuca odaklanmamızı sağlarlar.

Tutulmaların sarsıcı etkileri vardır. Bu etkiler, bizi daha da olgunlaştırmak için gerekli önemli olayları meydana getiren aracılardır. Aslında tutulmaları kötü nitelikli olarak adlandırmak zordur. Kötü nitelikli tabir edilen, acı verici ve zor durumları oluşturan tutulmalar bile aslında bize birşeyler öğretmek, kazandırmak için meydana gelirler. Her zaman alınılacak bir ders, ilerlenilecek bir yol, bittiği için kendimizi kötü hissetsek de yerine gelecek yenisi ile daha iyi konuma gelmemizin mümkün olacağı bir süreç vardır.

Tutulmalar sırasında, yaşamın bir safhasından diğerine geçtiğinizi hissedebilirsiniz. Belli bir konu veya kavramı ebediyen arkanızda bırakıp yeni şeylere doğru ilerlemek, hep tutulmaların kesin etkilerinin tanımladığı olaylardır. Bunun sebebi, tutulmaların haberler, olaylar ve daha önceden bilinmeyenler hakkında getirdikleri bilgilerdir ve bizleri de bu yeni şartlar altında farklı bir yöne ittirirler.

Tutulmalar önemli haberleri de beraberlerinde getirirler. Başarıdan bebek doğumuna, önemli bir seyahatten mezuniyete, emlak alım satımından iş görüşmelerine kadar aklımıza gelebilecek her konuda, burç ve yerleşim sembolizmlerine bağlı olarak çeşitli haberler almamızı sağlarlar. Bu haberler, nitelikleri ne olursa olsun, yaşamımızda eksik yaptığımız bazı şeyleri düzeltmek için harekete geçme fırsatı verirler. Yine de tutulma esnasında gelen haberler, genelde belli bir süre değiştirilemeyecek durumları ifade ederler.

Buradaki mücadele, elden birşeyin gelmediği durumlarda bile belli bir konuya takılıp kalmak yerine ilerlemeye devam etmek, gelen haberlerin bizi ilerlemeye zorladığı bir yön varsa da buna ilerlemek konusunda isteksizlik etmemektir. Bazen gelen haberlere hızlıca cevap vermek, şartların gerektirdiğini çabucak yapmak lüzumu doğar ki, bu esneklik sağlandığı zaman sahip olduğunuzu bile bilmediğiniz yetenekleriniz ışıldamaya başlayabilir.

Tutulmalar, aklınıza bile gelmeyen veya sadece hayalinizi süsleyebileceğini inandığınız gelişmeleri de gündeme getirirler. İmkansız dediğiniz şeyleri başarabilir, birdenbire kendinizi hayalini kurduğunuz ancak gerçekleşeceğine inanmadığınız için girişim yapmadığınız konularda çalışırken bulabilirsiniz. Gerçekten de ne olduğunuz bile anlamadan, “kaderin bir cilvesi” olarak kendinizi Everest’e tırmanmaya başlamış halde, hatta belki de zirvede bulabilirsiniz.

Elbette bu bir benzetme; yaşamınızdaki olay, kavram veya hedefleri düşünün. Birdenbire kendiniz o büyük amacınıza son derece yaklaşmış halde bulabilirsiniz. Uzun zamandır yapmaya çekindiğiniz bir aşk itirafını yapmış bitirmiş olmak da şaşırtıcı olmayacaktır. Ortadan kaldırmaya korktuğunuz, savaşmaktan kaçındığınız zorluklar mı? Herhalde birisi siz bakmıyorken elinizi kolunuzu sanki bir kuklaymışsınız gibi oynatıp hepsini bertaraf etti. Belki de bunu siz yaptınız ama öyle büyük bir güçle ileri doğru fırlatıldınız ki daha ne olduğunuzu anlamadan fersah fersah yol katettiniz.

Tutulmalar sizi yoğun biçimde etkilemese bile çevrenizde artan hareketliliğin farkına varmamanız imkansız. Bazı insanlar o kadar büyük bir koşuşturmaca içerisine girer ki, bazı konularda sizden destek istemek zorunda bile kalabilirler. Bu durumda siz de hareketin kalbine çekilmiş olursunuz. Aslında sadece kendi sosyal veya iş çevrenizde değil, tüm dünyada da gözle görülür bir hareket başlar.

Doğum gününüzde gerçekleşen tutulma, önünüzde uzanan yılı oldukça hareketli kılabilir. Özellikle haritanızın tutulmayla ilgili bölümünün temsil ettiği konular, güçlü biçimde gündeminizin bir numaralı maddesi olarak kalabilirler. Tutulmanın başlattığı değişim, bu durumda, tüm bir yıla yayılan, yavaş bir süreç içerecektir. Tutulmanın doğum gününüze veya doğum gününüzün yakınlarına denk gelmesi ya da yükselen burcunuzda olması, yorgunluk ve sağlığınızla ilgili yorgunluktan kaynaklanan gelişmeler anlamına gelebilir.

Özellikle Ay tutulmaları, duygusal hareketlenmeler meydana getirirler. Bu da elbette hareket şeklimizin mantıktan daha çok duygularla şekillenmesine, tepkisel hareketlere, yanlış yargılara sebep olur. Bazen de konu veya kavramların etraflıca incelenmeden, yüzeysel bir bakış ile kabul veya reddedilmesi sonucunu da doğurur. Tutulma dönemlerinde karşılaşılan olaylar, alınan teklifler, yapılan öneriler dikkatlice incelendiği sürece ise mutlaka olumsuz şartlar oluşacak diye bir kural da geçerli olmaz.

Tutulmalar sırasında sert tepkiler, tehditler, ani ve kesin kararlar vermektense, durumu gözden geçirmeye devam etmek, tutulmaların getirdiği elektriğin boşalmasını beklemekte fayda vardır. Olan biteni gözlemlemek, insanların söylediklerine kulak vermek ama ani hareketlerde bulunmamak, kafaya koymuş olduğumuz şeyi yapmaya girişmemek, belli bir kişinin eylemlerinden doğan sıkıntıyı bu kişiye iletmek için tutulmaların birkaç hafta sonrasını beklemek gereklidir. Eski Astroloji yazmalarında, tutulma dönemlerinde uygulamaya konan planların beklenen sonuçlara ulaşamadığı yazmaktadır.

Tutulmalar, niteliklerine göre ilgili oldukları konularda bilinmeyenlerin de günışığına çıkmasını sağlarlar. Gizemler aydınlanır ve maskeler düşer. Bulmacanın eksik parçaları önümüze konur. Böylece şartları daha iyi değerlendirebilir, kendimize daha bilinçli şekilde yol çizer ve harekete geçeriz.

Tutulmalarla ilgili olayların, tutulma tarihinin 4 gün önce veya sonrasını da kapsayan bir zaman dilimi içerisinde ortaya çıktıkları kabul edilir. Bu yanlış değildir, ancak tutulmaların zamanlaması sadece bundan ibaret de değildir. Özellikle bir Ay tutulmasının etkileri, bazen 2 hafta önceden kendisini gösterir. Bazen de yaşamımızda bir köşeye gizlenmiş gibidir, 6 ay sonra, Ay tutulmasının ifade ettiği konular, bazı dizilimler tarafından gündeme getirilince, Ay tutulması etkisi de o zaman görülebilir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git