Yaşınızı Gizlemek İçin Makyaj Hileleri

Yaşınızı Gizlemek İçin Makyaj Hileleri
6 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 1.993 kez okundu.

Hiç şüphe yok ki kadınların neredeyse tamamı için makyaj günlük yaşamda oldukça önemli bir yere sahiptir. Genel olarak mevcut güzellikleri ortaya çıkarmak ve birkaç sihirli dokunuş ile daha da güzel bir görünüm kazandırmak için yapılan makyaj uygulamaları kadınların olduklarından daha diri ve genç bir görünüm elde etmek adına da sıklıkla tercih ettikleri uygulamalardır. Ancak genç bir görünüm elde etmek isteyen bayanların bu konu ile ilgili bazı durumlara dikkat etmeleri gerekir.

İlk olarak bilinmesi gereken nokta yaş almanın getirmiş olduğu bazı belirtilerin doğrudan ilk yüze yansıdığı ve birkaç doğru uygulama ile aslında bunların önüne kolaylıkla geçilebileceğidir. Yaşlanma denildiğinde kuşkusuz ki hemen herkesin aklına insanı çileden çıkaran kırışıklıklar gelmektedir. Şayet kadınlar yüzlerinde oluşan çizgi ve kırışıklıkları ortadan kaldırmak isterlerse özel olarak paylaştığımız püf noktaları sayesinde bunu beş kolay adımda gerçekleştirebilirler.

İşte, kırışık ve çizgileri gizlemenin püf noktaları

Kaz ayaklarını gizleyin;

Kaz ayakları olarak adlandırılan ve göz kenarlarının etrafında yer alan çizgi ve kırışıklıklar kadınların yaşını ortaya koyan ilk göstergelerin başında gelir. Kaz ayaklarının oluşmasında üç temel unsur yer almaktadır. Gözleri kısmak, uyumak ve gülmek. Şayet kaz ayaklarınızın oluşmasını engellemek istiyorsanız bu nedenlerden mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Uyku ve gülmeye engel olunmayacağına göre gözlerinizi kısmaktan uzak durarak kaz ayaklarının oluşumunu az da olsa engelleyebilirsiniz. Netice itibari ile ne kadar uğraşırsanız uğraşın kaz ayakları ile karşı karşıyaysanız yapabileceğiniz ilk hata söz konusu bölgelere fondöten uygulamaktır. Çünkü fondöten kırışık ve çatları çok daha belirgin hale getireceği için aydınlatıcı ve kapatıcı etkiye sahip pudra kullanmak kaz ayaklarının görüntüsünü ortadan kaldırmak adına çok daha akılcı olacaktır.

Gıdınızı saklayın;

Sarkan veya yaş ile beraber daha da belirgin hale gelen gıdı sorunu birçok kadının aynada karşılaşmaktan nefret ettiği detaylardandır. Gıdı sorunu sadece ilerleyen yaşlarda değil farklı pek çok sebepten dolayı erken yaşlarda da sık karşılaşılan sorunlardır. Bu soruna egzersiz ve farklı estetik uygulamalar ile daha kalıcı çözümler bulunabilse de anı kurtarmak adına makyaj tekniklerinden de yararlanılabilir. Bunun için gölgeleme tekniğini olabildiğince cesur ve net olarak uygulayarak gıdınızı gizleyebilirsiniz. Çenenizin alt bölümlerine yani gıdının net bir şekilde görüldüğü yerlerin etrafına bronz efektli ve mat pudra uygulayarak bu alanda pudrayı dağıtırsanız gıdınız karşıdan bakıldığında dikkat çekmeyecektir.

Dudak kenarı sarkmaları ile mücadele edin;

Yaşın ilerlemesi ile birlikte yaşlanma adı verilen olgu kendini hassasiyeti olan noktalarda göstermeye başlar. Söz konusu hassas noktalar arasında ise dudak kenarları ilk sırada yer almaktadır. Bu alanda meydana gelen sarkmalar kadınların yaşlarını çok net olarak ortaya çıkarmaktadır. Fakat bu durumda oldukça basit bir makyaj tekniği ile giderilebilmektedir. Dudağın kenarlarına açık renk tonlarında kapatıcıyı nemli bir sünger yardımı ile uygulayıp dağıtırsanız oldukça hoş bir yüz ifadesine sahip olabilirsiniz.

Kaşların aşağı düşmüş görüntüsünü engelleyin;

Yaşlanma belirtilerinden bir diğeri de kaşların zaman içerisinde aşağı doğru eğim almasıdır. Bu durumda ise kaşların alt bölümüne uygulanacak açık renk tonlarında bir kapatıcı bu sorunun çözülmesine yardımcı olacaktır. Kaşlar bu halde daha diri ve daha kalkık bir görünüm kazanacaktır.

Burnun kenarlarından dudak kenarlarına inen çizgileri yok edin;

Gülümsediğiniz esnada burnun kenarlarının alt bölümlerinden dudaklarınızın kenarlarına doğru çizgiler iyiden iyiye belirginleşmiş bir halde ise cilt tonunuzdan 1 ton daha açık bir kapatıcı kullanarak bu alanı maskelemeniz sorunu çözmenizde sizlere yardımcı olacaktır.

Bu yazımızda sizler için birkaç basit makyaj uygulaması yardımıyla yüzünüzdeki yaşlılık görünümünüzü ortadan kaldırmanızı sağlayacak ipuçlarını paylaştık. Ayrıca aşağıda paylaştığımız egzersiz hareketlerinden yararlanarak dilerseniz çok daha genç ve sağlıklı bir görünüme kalıcı olarak da kavuşabilirsiniz.

Yüz egzersizleri

Kaşlar kuşkusuz ki yüzün ifadesine büyük etki etmektedir. Yani daima formda ve mükemmel bir görünüm için kaşlar olmazsa olmazdır. Kaşların iyi bir durumda olması güzelliğinizi vurgulamanız adına kaş çizgilerinize dikkat etmeniz gerekir. Bu nedenle doğru sıra ile aşağıda paylaştığımız egzersizi yapmaya özen gösterin.

Öncelikle sıkıca gözlerinizi kapatın ve 7 saniye bekleyin. Daha sonra açarak bu hareketi 7 kez tekrarlayın.

Ağız ve yanak egzersizleri

Yüzlerdeki kaslar büyük miktarda ağız ve yanak çevresinde yer almaktadır. Bunları azaltarak aynı zamanda ağızda daha genç görünüm sağlamak için yanakları da kapsayan oldukça mükemmel egzersizler bulunmaktadır. Bu egzersizlerden kendiniz için en uygun olanı seçerek uygulamanız çok kısa sürede buradaki kötü görüntüden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Çene altı egzersizleri

Yaşlanma ile beraber çenenin alt bölümünde sarkmalar meydana gelir ve sanki çift çene varmışçasına çirkin bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Ancak burada egzersizler ile basit bir şekilde kötü görüntüden kurtulabilirsiniz. Bunun için ağzınızın köşesini kaldırmaya uğraşın. Üst bir gülümseme ile beraber alt dudağınıza bastırın ve bu esnada boynunuzu tutun.

Daha sonra avucunuzun içi ile çene altınızı tutup bırakın ve derin bir soluk alın. Bu hareketi 7 ila 21 kez arasında tekrar edin. Yapacağınız tüm bu basit egzersizler günde en çok 15 dakikanızı alacaktır. Ancak düzenli olarak yapmanız halinde istediğiniz sonuçları çok kısa sürede alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Unutmayın çirkin kadın yoktur doğru makyaj uygulamalarını bilmeyen kadın vardır. Bu nedenle doğru makyaj ile ilgili tüyoları dikkatlice uygulayarak hayal ettiğinizden çok daha hoş görüntülere sahip olacağınızı ve yalnızca fondöten, ruj, allık ve göz kalemi ile istediğiniz sonuçları kolaylıkla elde edebileceğinizi biliyorsanız yapmanız gereken tek şey pratiğe geçmek.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git