Yatağınızın Yanına Yarım Limon Koyarak Elde Edebileceğiniz Faydalar

Yatağınızın Yanına Yarım Limon Koyarak Elde Edebileceğiniz Faydalar
20 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 1.647 kez okundu.

İçinde bulunan bol C vitamini sayesinde limonun sağlığımız için birçok faydası olduğunu biliyoruz. Soğuk algınlığı için limonu çayımıza sıkarız, salatalarımıza ve öğünlerimize dahil ederiz. Ancak limonun başka faydaları da olduğunu biliyor muydunuz? Örneğin yatağınızın her iki yanına yarımşar limon koymak, yatak odanızdaki havayı temizler ve rahatlamanıza yardımcı olur. Diğer faydalarını öğrenmek için aşağıda sizin için hazırladığımız bilgilere göz atabilirsiniz:

Havayı Temizler

Hoş aromasının yanı sıra, limonun güçlü bakteri karşıtı özellikleri de bulunmaktadır. Bu sayede yatak odanızın havasındaki mikroorganizmaları yok edebilir ve havayı temizleyebilirsiniz.

Yüksek Tansiyonu Düşürür

Limon, yüksek tansiyon için harika bir çözümdür. Limonu koklamak bile kan basıncınız üzerinde faydalı etkilere neden olabilir.

Rahatlamanıza Yardımcı Olur

Narenciye kokusu sinir sisteminizi yatıştırır, stresi ve anksiyeteyi azaltır ve dinlenerek, gece boyunca rahatça uyumanıza yardımcı olur.

Hafızayı ve Odaklanmayı Geliştirir

Her gün narenciye kokusunu içinize çekerek hafızanızı ve odaklanmanızı güçlendirebilir ve çalışırken daha tutarlı olabilirsiniz. Japonya’da yapılan bir araştırmada, iş yerinde limon koklayan insanların, çalışma saatlerinde daha az hata yaptığı bulunmuştur.

Ruh Halinizi Düzeltir

Limonun içindeki uçucu yağlar ruh halinizi iyileştirebilir ve depresyon için bilinen en harika çözümlerden birisidir.

Bir limonu ortadan ikiye kesin ve böcekleri, sivrisinekleri, sinekleri ve diğer zararlıları kovmak için odanıza bırakın. Bu, herhangi bir kimyasal kullanmadan kolaylıkla böceklerden kurtulabileceğini harika ve doğal bir yöntemdir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git