Yatmadan 30 Dakika Önce Uçucu Yağlar ile Ayağa Masaj Yapmanın Faydaları

Yatmadan 30 Dakika Önce Uçucu Yağlar ile Ayağa Masaj Yapmanın Faydaları
19 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 1.328 kez okundu.

Geceleri yeterince uyumak, genel sağlığınız için oldukça önemlidir. Uyumak beyninizi rahatlatır ve bedeninizi bir sonraki günkü aktiviteler için hazırlarken bir önceki günün stresini de vücuttan atmaya yarar. Yeterince uyuyabilmek için günde 8 saat uyumanız gerekiyor.

Ancak uyku yoksunluğu veya uykusuzluk sorunu yaşayan insanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Geceleri yeterince sağlıklı bir şekilde uyuyamamak, bireyde endişeye neden olur ve günlük aktivitelerinizi doğru bir şekilde yerine getiremeyeceğinizden bir an önce bu sorununuza bir çözüm bulmanız gerekiyor. Neyse ki, uyku sorunlarınızı giderek harika bir ayak spreyi karışımını sizlerle paylaşacağız.

Nasıl İşe Yarar?

Ayağımızdaki gözenekler en büyükleridir ve bedenimizin diğer kısımlarına kıyasla miktar olarak da çok fazladır. Bu durum, ayağınızı besleyici maddeleri emmesi için en iyi yer yapar. Ayaklarınız aynı zamanda çeşitli organlar ile bağlantılıdır. Bu yüzden ayağınızdaki belirli noktaları uyararak, uykusuzluk da dahil olmak üzere sayısız sağlık sorununuzu giderebilirsiniz.

Daha İyi Uyumak için Ayak Spreyi Tarifi

Malzemeler

  • 10 damla lavanta uçucu yağı
  • 10 damla papatya uçucu yağı
  • 4 damla magnezyum uçucu yağı

Nasıl Hazırlanır?

Tüm uçucu yağları bir sprey şişesine koyun ve iyice karıştırdıktan sonra karışımınız hazır! Yatmadan 10 dakika önce bunu ayağınıza sıkın ve çok hızlı bir şekilde uykuya dalın.

Uçucu Yağların Faydaları

Papatya Uçucu Yağı

Bu uçucu yağın muhteşem sakinleştirici etkisi vardır ki zihninizi rahatlatacak ve daha iyi uyumanıza yardımcı olacaktır.

Lavanta Uçucu Yağı

Lavanta, uyku sorunlarınızı giderebilecek yatıştırıcı bir bitkidir. Aynı etkiyi elde etmek için yatmadan önce yastığınıza birkaç damla da damlatabilirsiniz.

Not: Çok güçlü olduğundan ötürü lavanta uçucu yağları çocuklara uygulanmamalıdır.

Magnezyum Uçucu Yağı

Magnezyum uçucu yağı aslında bir yağ değildir ancak yağımsı görüntüsünden ötürü yağ olarak adlandırılmaktadır. Bu hem harici hem de dahili olarak kullanabilirsiniz. Sindirim sorunlarınızı, depresyonu ve anksiyeteyi hafifletirken aynı zamanda daha iyi uyumanıza da yardımcı olur. Eğer magnezyum eksikliğiniz varsa, magnezyum uçucu yağını kullanmak bu sorununuzu da giderecektir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git