Yay Kadını Nasıl Etkilenir ve Aşık Olur?

Yay Kadını Nasıl Etkilenir ve Aşık Olur?
14 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 5.131 kez okundu.

Her kadın için belli başlı kıstaslar ilişkiler konusunda kendini belli ederken, farklı huylar ve bakış açıları ile de kişiden kişiye göre pek çok detay değişkenlik göstermektedir. Burçların da bu noktada etkileri büyüktür. Her burcun kadını kendine ait bazı değerlere göre erkeklerden etkilenirken, mutluluğu yakalamak için tüm bu kıstaslar da önem taşır. Bazı davranışlar asla değişkenlik göstermezken, bazı beklentiler ise muhakkak karşılanmalıdır. Tüm bunlar düşünüldüğü zaman kadınları ayrı ayrı değerlendirmek gerektiği de anlaşılabilir. Ek olarak, kadınını huyu ya da beklentilerinin burç özellikleri ile de ilintili olduğu bilindiği için bazı unsurlar daha çok öne çıkar.

Farklı burçların arasında yay burcu kadınlarının aşk hayatı ve nelerden nasıl etkilendikleri de hep merak konusu olmuştur. İşte bu noktada bazı unsurlar daha çok kendini gösterir. Kalbe giden bazı yollar doğrudan burç özellikleri ile ilgili olarak şekillenir.

Yay Burcu Kadınları Nelerden Etkilenir?

– Yay burcu kadınları sosyal hayatta aktif olan erkeklerle haşır neşir olmak isterler. Aktiflik ciddi anlamda önemli bir kriter olarak yay burcu kadınını etkiler.

– Bilgi dağarcığı ile karşısındakini etkileyebilen, felsefi düşünen erkekler yay burcu kadınını etkileyebilir. Yay kadınları entelektüel birikime önem verirler. Kültürlü erkekler yay kadınları için her zaman bir adım öndedirler.

– Macera dolu yaşayan, heyecan verici şeylere ilgi duyan erkekler de bu anlamda yay burcu kadınlarını etkilemeyi başarırlar. Monoton bir hayattan ziyade fazlası ile hareket taşıyan ve aktiflik içeren tüm bu erkekler en güzel şekilde karşılık bulacaktırlar.

– Huy olarak bir miktar inatçılık da taşıyan yay burcu kadınları, üzerine gidildiği zaman kendi doğrularından vazgeçmek istemez. Bu nedenle de üstlerine gidilmesi çoğu zaman ters tepeceği için ilişkilerinde de bunu beklerler.

– Yay kadınları çeşitli yönler düşünüldüğü zaman erkekleri pek çok anlamda zorlayıcı özelliklere sahiptirler. Bunun belli başlı bir nedeni de yoktur. Tamamen yay burcu kadınlarının özellikleri ile alakalı olduğu için zorlama ve üsteleme gibi reaksiyonlar sağlanabilir.

– Keşfetmek, kaşif bir ruh sahibi olmak yay kadınlarında temel nitelikler arasında bulunduğu gibi, karşı cinsten de bu özellikler beklenmektedir. Yani yay burcu kadınlarını her defasında şaşırtan, bir yanını keşfederek onu tatlı bir kız çocuğu gibi sevindiren erkekler bir adım öne çıkarlar.

– Yay burcu kadını sınamayı sever. Eğer ikili oynandığı düşünür, kendince tutarsızlıklar bulursa erkeğin üzerine gidip onu sıkıştırabilir, en sonunda da bozup atabilir.

– Eğitim konusunda yay burcu kadınları hassasiyet taşır. Kültür seviyesini eğitim seviyesi ile beraber yukarı çıkarmak ve bunu başarmış ya da başarmakta olan erkeklere ilgi duymak bu kadınların özellikleri arasındadır. Yay kadınları cehaletten nefret ederler, erkekleri de cahil olsun istemezler.

– Sosyallik ne denli önemli ise, yeni fikirlere ve arkadaşlıklara açık olmak da yay burcu kadınları açısından o denli önemlidir. Bu iki konu birbirinin aynısı değildir ancak ilinti derecesi yüksektir. Erkekler de bu kıstaslara göre davranmak ve yaşamak mecburiyetindedir.

– Cesareti seven, girişkenliğe önem veren yay kadınları güçlü erkeklerden hoşlanırlar. Bu sayede erkeklerinin daha farklı özellikler ile hayatlarını da renklendirdiklerini düşünürler.

– Özgürlüğü her şeyden önce gelen yay kadınları için erkeklerin kesinlikle kısıtlama yapmamaları gerekir. Özgürlüğü kısıtlanan kadınlar o ilişkiyi kafalarında her an bitirebilirler.

– Yay kadını açık fikirli olduğu için tutuculuğa gelemez. Gelenekçi erkekler bu noktada uyum sağlayamazlar ise yay burcu kadınları ile pek de başarılı olmayan ilişkileri götürmek zorunda kalırlar. Sosyal yönden de, kültürel yönden de durum budur.

– İyi bir karakter yapısına sahip olan yay burcu kadınları, erkeklerinden de kötülük beklemezler. Başka insanlara yardımcı olan, merhamet taşıyan iyi kalpli erkekler yay kadınlarını daha çabuk etkilerler. Yay kadını her ne kadar zaman zaman fevri hareket etse de ve inişli çıkışlı hallerini kontrol edemese de erkeğine karşı kötülük düşünmez. Kendine karşı da bu düşünce olsun istemez.

– Yay kadınları bazen ilişki içinde tutarsız da olabilirler. Savruk, dağınık ve vurdumduymaz zamanlar geçirdiklerinde bu tür hareketlerine sempati ile yaklaşmak şarttır. Erkekler bu durumun farkında olarak yay kadınlarına yönelim gösterirler. Hiç olmadık bir zamanda, olmadık bir tepkinin de ortaya çıkabileceği yay kadınlarına dair tüm bu noktalara özellikle önem gösterilir.

– Yay kadınının yenilikçi olduğu, sosyal olduğu daha önce yazılmıştı; fakat erkeğini de bu hayata adapte edip ona yepyeni dünyalar sunduğu farklı bir unsur olarak öne çıkar. Erkekler yay kadınlarını etkilemek için bu konuya eğilim gösterirken bir anda çok farklı tatlar keşfetmeye başlarlar. Bu da ilişkiye renk ve hareket getirmektedir. Söz konusu durumdan yay kadını da, partneri olan erkek de memnun kalırlar.

– Konuşmalar sırasında yay kadınlarının bir miktar abartı ve mübalağa yaptıkları fark edilebilir. Ancak yine de tüm kelimeler iyi dinlenmeli, buna göre reaksiyon gösterilmelidir. Üstelik yay kadınları duygularını da saklamazlar, konuşurken sevgi sözcükleri ortaya döküldüğünde bu sözcüklere inanmak gerekir. Zaten yay kadını sevmiyorsa da sevmediğini doğrudan söyler, kıvırmaz ya da lafı dolandırmaz.

– Karakter itibariyle en önemli özellikleri arasında derin düşünce tarzı gelen yay burcu kadınlarının, ayrıntılarda boğulmak yerine bütüne göz attığı da fark edilebilir. Erkekler ile olan ilişkilerinde de bu durum dikkat çekerken, genel anlamda etkileyici bir erkek profili öne çıktığında yay burcu kadını detaylara takılıp da ağzının tadını kaçırmaz, keyifleri de karşılıklı olarak bozmamayı yeğler.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git