Yaz için cilt bakımı önerileri

Yaz için cilt bakımı önerileri
2 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.771 kez okundu.

Cilt bakımının yaz aylarında kışa nazaran daha zor olduğunu belirtmek gerekiyor. Vücut devamlı terlediği ve suyla daha sık temas ettiği için, makyajı ve bakım ürünlerini ciltte tutmak oldukça zor. Bu bakımdan yazın cilt bakımı yaparken daha dikkatli olmak gerekiyor. Belli hususlara dikkat ederek yaz aylarında güzel bir cilde sahip olmak mümkün.

Güneş Kremi

Güneş ışınlarının vücuda devamlı olarak temas ettiği yaz aylarında, güneş kremi kullanımını aksatmamak gerekiyor. Ultraviyole ışınları cilde zarar vereceği gibi, bu ışınların tesiri ciltte kötü bir görünüm yaratacaktır. Bu yüzden güneş kremi kullanmak son derece önemlidir. Vücudunuzun zarar görmemesi sık sık güneş kremi kullanmak gerekir.

Güneş kremi, yalnızca güneşlenirken kullanılacak bir ürün değildir. Dışarı her çıktığınızda yüzünüze, kollarınıza ve omuzlarınız gibi doğrudan güneşe temas eden bölgelerinize sürmeniz gerekir. Gölgede kalmak sizi güneş ışınlarından tam anlamıyla korumayacaktır. Güneş kremini her zaman çantanızda bulundurmalı ve dışarı çıktığınızda sürmeyi ihmal etmemelisiniz. Sağlıklı bir cildin cilt bakımının ilk şartı olduğunu unutmayınız.

Nemlendirici

Yaz aylarında cildiniz ciddi anlamda su kaybeder. Kuru bir cilt her zaman kötü görünecektir. Bu yüzden cildinizi sık sık nemlendirmeniz tüketir. Her gün 2 litre su tüketerek cildinizdeki nem oranını arttırabilirsiniz. Ancak bunun için nemlendirici ürünler kullanmanız gerekecektir. Bilindik markalar tarafından üretilen nemlendiricileri güvenle kullanabilirsiniz.

Nemlendirici kullanmak hem cildinizi rahatlatacak hem de daha canlı bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Özellikle güneşlendikten sonra nemlendirici kullanarak vücudunuzun kurumasının önüne geçebilirsiniz. Nemlendirici özelliğe sahip krem ve losyonları kullanmak yaz aylarında sıkı ve canlı görünen bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Çantanızda mutlaka bir nemlendirici krem bulundurmalısınız.

Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Yaz aylarında ağır bir makyaj yapmaktan kaçınmalısınız. Fondöten, rimel gibi ürünleri fazla kullanmak büyük sorun yaratacaktır. Sıcak havalarda bu ürünleri yüzünüzde taşımanız zor olacağı gibi, akma ve deformasyon gibi sorunlar sıklıkla görülecektir. Yazın hafif bir makyaj yaparak güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Göz kalemi, dudak parlatıcı gibi ürünler yaz aylarında yeterli olacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git