Yengeç Burcu Kadını

Yengeç Burcu Kadını
10 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 1.549 kez okundu.

Ev hayatına ve evliliğe çok önem veren yengeç kadınları için her şeyden önce evleri, eşleri ve çocukları gelir. Sıcakkanlı, iyi niyetli dürüst kişilerdir. Herkesin kendisi gibi dürüst olmasını isterler. Duygusallığı mantığından daha ağır basan yengeç kadınının hayatı romantizm ve hayallerle kaplıdır. Geleneklerine bağlı ve alışkanlıklarından kolay vazgeçmeyen bir yapısı vardır. Sezgileri kuvvetli olan yengeç kadını sezgilerine güvenerek sezgilerine göre hareket ederler. İyi niyetli ve hassas olan yengeç burcu kadını etrafındaki insanlardan da aynı hassasiyeti bekler. Kolay kırılan yengeç kadını çevresinden aynı hassasiyeti göremez ise çok üzülürler. Eleştirilere açık olmayan ve kendisiyle ilgili konuşmayı sevmeyen yengeç kadını başkaları hakkında konuşmayı ve eleştirmeyi çok severler. Bu sebeple de bu burcun kadının dedikoducu olduğu söylenebilir. Yolculuk yapmaktan ve gezmekten çok hoşlanırlar. Çok gururludurlar, ihanetten ve sadakatsizlikten hiç hoşlanmazlar. Para konusunda çok tutumludur ve para biriktirmeyi severler. Çalışan kadın olmaktansa evinde ev işleriyle ya da arkadaşları ile birlikte vakit geçirmeyi tercih etmektedirler. Kolay arkadaşlık kurar, hemen inanır ve samimi olur.

YENGEÇ KADINI İLE KOÇ ERKEĞİ

Uyumlu bir beraberlik yakalamaları çok zordur. Birbirlerine uyum göstermeleri zaman alır. Yengeç burcunun duygusal tavrı, hayatını mantık ve para konusunda yönlendiren koç erkeği için saçma gelecektir. Bu ilişki daima kısa süreli bir ilişki olacaktır. Aşkları aşırı tutku ile başlar fakat aynı tempo korunamaz. Ortak yönleri azdır, uçarı koç erkeği yengeç kadınını hep üzecektir. Yengeç kadınının en son tercih edeceği burç koç erkeği olmalıdır.

YENGEÇ KADINI İLE BOĞA ERKEĞİ

Karakteristik özellikleri bakımından çok farklı olan bu iki burç, kısa süreli ilişkilerde mutlu olsalar da uzun vadeli ilişkilerde sorunlar yaşayabilirler. Boğa erkeğinin baskın tavırları yengeç kadınını pasif bırakarak üzecektir. Alıngan ve hassas yengeç kadını bir boğa ile evli ise işi oldukça zorlaşacaktır. Evine düşkün olan boğa erkeğinin eşi eğer bir yengeç kadını ise kendisini şanslı hissetmeli fakat boğanın burnundan solumasına da alışmalıdır. Tek ortak yanları evlerine düşkün olmalarıdır.

YENGEÇ KADINI İLE İKİZLER ERKEĞİ

Uyumsuzluk desek tam üzerine basmış oluruz. İkizler erkeği ne kadar sorumsuz ve uçarıysa yengeç kadını bir o kadar hassas ve derindir. Yengeç kadınının anaç ve evcimen tavrı ikizler erkeğine fazla gelir ve kaçmak ister. Başı ne olur bilinmez ama sonu yürümeyecek bir ilişkidir. Bu çiftlerin evliliği hep yengeç kadınının sorumluluk alması ile bir süre devam ettirilse de ne zaman, nerede, ne yaptığı bile belli olmayan ikizler erkeğinin bu durum umurunda bile değildir.

YENGEÇ KADINI İLE YENGEÇ ERKEĞİ

Bir yengeç kadınını en iyi anlayacak kişi yine bir yengeç erkeğidir. Bu ilişkide kimi zaman duygusal sahneler yaşansa da çoğu zaman romantik bir aşk yaşanacaktır. Her daim el ele, göz göze olabilen bu çift saatlerce hatta günlerce evden çıkmayıp romantik film izleyip ağlayabilirler. İki yengeç bir araya geldiğinde bu ilişki evlilik ile noktalanır. İdeal ve önerilen çift örneğidir. Her iki taraf da hassas olduğundan sorunsuz birliktelik kaçınılmazdır.

YENGEÇ KADINI İLE ASLAN ERKEĞİ

Aşk ilişkisi için en ideal çift bu iki burçtur. Aslanını korumacı ve lider tavrından çok etkilenen yengeç kadını, evine bağlılığı ve sadık tavrı ile aslan erkeğini tavlamayı başarır. İdeal bir çift olan bu burçlar için işin büyük bölümü yengeç kadınına düşer. Aslan erkeği geçimi biraz zor bir burç olsa da yengeç kadınıyla kendini rahat ve güvende hissedeceğinden uyum problemi yaşanmaz.

YENGEÇ KADINI İLE BAŞAK ERKEĞİ

Yengeç kadını ile başak erkeği zor bir ilişkidir. Çok titiz ve karşıdakini sinir edecek kadar pinti olan başak erkeği ile yengeç burcu kadınının ilişki yaşaması çok zordur. Duygusal, hassas ve kırılgan olan yengeç kadını için başak burcu erkeği, fazla otoriter ve disiplinli gelecektir. Başak erkeğinin mantıklı yaklaşımı ile yengeç kadınının duygusal yaklaşımı hep savaşmak zorunda kalacaktır.

YENGEÇ KADINI İLE TERAZİ ERKEĞİ

Yengeç kadını terazi erkeği ile uyumlu bir çift olabilir. Hayata bakış açıları zıt olsa da aşık olmaları tüm engelleri aşmalarına yardımcı olur. Terazi burcu erkeği mantığı ile duygusal yengeci yönlendirir ve şekillendirir. Bu durumu yengeç kadını kabullenerek mutlu olmayı başarır. Terazi erkeğinin yönlendirmesi yaptırım şeklinde değil, tavsiye niteliğindedir. Bu yüzden de yengeç kadını alınmaz, üzülmez. Uygun çiftler için örnek verilebilir.

YENGEÇ KADINI İLE AKREP ERKEĞİ

Birbirleri için yaratılmış olan bu çiftin duygusal ve sezgisel yapıları birbirine çok benzer. Tutkulu akrep burcu erkeği, bu tutkuya karşılık verebilecek olan yengeç burcu kadını ile çok mutlu olur. Birbirlerine koşulsuz bağlanan bu çift, tutku dolu ve romantik bir aşk yaşarlar. Bu aşk evlilikle sonuçlanır ve uzun yıllar mutlu olurlar. Akıllı bir yengeç kadını mutlaka akrep erkeğini seçer. Akrep erkeği ise fedakar yönünü yengeç kadını için kullanmayı sever. Bu iki burcun tersi olsa da değişen bir şey olmayacaktır. Yani, akrep kadını ile yengeç erkeği içinde benzer şeyler söylenebilir.

YENGEÇ KADINI İLE YAY ERKEĞİ

Duygusallığını kolay kolay ön plana çıkarmayan yay erkeği için yengeç kadını fazla duygusal ve romantiktir. Yay burcu erkeğinin evlilik yapabilmesi ve uzun bir birliktelik yaşaması için karşı cinse deli gibi aşık olması veya çok bağlanması gerekir. Karşılıklı ufak fedakarlıklar ile uyumlu ve harika bir ilişki yaşanabilir. Ama uçarı yaylar için evlilik özgürlüğünün sınırlanması gibi geleceğinden erken evlenmezler. En geç evlenen erkekler genelde yay erkekleridir.

YENGEÇ KADINI İLE OĞLAK ERKEĞİ

Oğlak erkeğinin fazla açık sözlü ve ani sinirli tavrı yengeç kadınını kırıp incitebilir. Eşini iyi tanıyan bir yengeç kadını, bu sinirin ve fazla açık sözlülüğün geçici bir sinirle söylendiğini bilir ve kırgınlık uzun sürmez. Evlilikten uzak olan ve çocuksu bir ruh taşıyan oğlak erkeği için, yengeç kadını ideal bir eştir. Evcimen ve eşine düşkün tavrıyla eşini kendine ve evine bağlamayı başarır.

YENGEÇ KADINI İLE KOVA ERKEĞİ

Yengeç kadını ile kova erkeği mutlu bir ilişki sürdürmeyi başaramazlar. Kova erkeğinin değişken yapısı yengeç kadınını çok yorar ve üzer. Evcimen bir yengeç kadını için, sürekli gezip tozmak isteyen ve gözü dışarda olan kova erkeği zorlu bir partnerdir. Hayal kırıklığı ile sonuçlanacak böyle bir ilişki için bir tarafın fedakarlık yapması halinde evlilik yürütülebilir. Fedakarlığı ise hep yengeç kadınları yapmak zorunda kalacağından fazlaca üzülebilirler.

YENGEÇ KADINI İLE BALIK ERKEĞİ

Balık erkeği birçok kişi tarafından sevilen iyi niyetli insanlardır. Çözüm üretmek ve insanları dinlemek en iyi yaptıkları şeydir. Yengeç kadını aradığı karaktere sahip olan balık erkeği ile mutlu ve huzurlu bir beraberlik yaşayabilir. Beraber vakit geçirmekten hoşlanan ve birbirlerini anlayan bu çift çok uyumlu bir çift olacaktır. Duygusal ve hassas yapıları da birbirine benzeyen bu iki burcun anlaşacağı kesindir. Her iki taraf da anlayışlı, hassas ve duygusal olduğundan birbirlerini fazla üzmezler.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git