Yeni Kimlik Kartı Almayanlar Dikkat

Yeni Kimlik Kartı Almayanlar Dikkat
3 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 847 kez okundu.

YENİ KİMLİK KARTI ALMAYANLAR DİKKAT…

E-Nüfus Sendikası Genel Başkan Ali Kart yaptığı açıklamayla önemli bir detaya dikkat çekti. Kart, 5 bin yeni personel atanmasının şart olduğunu söyledi. Gelen son haberlere göre 2 Nisan’dan sonra nüfus müdürlüklerinde iş yükü nedeniyle büyük sorunlar yaşanabilir…

2 Nisan’dan itibaren Türkiye genelinde 9 bin 700 personeli bulunan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü çipli kimliklerin yanı sıra ehliyet ve pasaport vermeye başlayacak.

Yeni kimlik, pasaport ve ehliyet alacakları yakından ilgilendiren haberler yankı uyandırdı. E-Nüfus Sendikası Genel Başkan Ali Kart, Türkiye genelinde 9 bin 700 personeli bulunan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün 2 Nisan 2018 tarihinden itibaren çipli kimliklerin yanı sıra ehliyet ve pasaport vermeye başlayacağını, ancak yetersiz altyapı ve iş yükü nedeniyle büyük sorun yaşanacağını söyledi.

2 NİSAN’DAN İTİBAREN NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNE…

2 Nisan’da pasaport ve ehliyet işlemlerinin nüfus müdürlüklerine devredileceğini ifade eden Başkan Kart, “Sendika olarak aylar öncesinden nüfus müdürlüklerinin personel ve fiziki altyapı eksikliklerine dikkat çekmemize rağmen, henüz eksikler tamamlanmadan devir işlemi gerçekleşiyor. Kamuoyunun bildiği üzere normal iş ve işlemlerimizin yanında, çipli kimliğe geçilmesiyle nüfus müdürlüklerimizde yoğunluk devam etmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git