Yüksek Tansiyon İlaç Kullanmadan 5 Dakikada Nasıl Düşürülür?

Yüksek Tansiyon İlaç Kullanmadan 5 Dakikada Nasıl Düşürülür?
30 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 1.921 kez okundu.

Günümüzde yüksek tansiyon en yaygın ve sağlığımız için en tehlikeli rahatsızlıklardan birisidir. Modern zamanın hastalığı olan bu rahatsızlık artan stres, obezite, uykusuzluk, tuzlu gıdalar, sigara içmek ve fazla alkol tüketmek ile bağıntılıdır. Her insanın tansiyonu kimi zamanlarda yükselmektedir.

Bugünlerde çoğumuz fazla stres veya fiziksel aktivite nedeniyle yükselen tansiyonlarımızla uğraşmaktayız. Kan damarlarımız daralır ve kaslarımız yorulur, bu yüzden de basınç oluşur.

Tansiyonunuzu olması gerektiği duruma getirmek için bu gibi durumlarda ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Hepimiz kaslarımızın dinlenmesi gerektiğini biliyoruz ancak asıl soru, kaslarımızı ne şekilde rahatlatacağımızdır.

Alternatif Çin tıbbı sırrını açıkladı. Kullandıkları yöntem birkaç dakika içerisinde tansiyonunuzu düzeltiyor ve en iyisi ise herhangi bir ilaç kullanmanıza gerek yok.

Kesinlikle en önemli şey dokulara ve kaslarınıza giden doğru bir kan akışı olmasıdır.

Bedeninizin herhangi bir yerinde kan akışınız yavaşlarsa, hastalık çok hızlı bir şekilde yayılabilir.

Bedeninizdeki kanın dolaşımına müsaade ettiğiniz zaman hastalığı da kolaylıkla tedavi edebilirsiniz. Ve bunu başarmak genellikle belirli noktalara masaj yapmak ile mümkündür.

Kafamızda, tansiyonunuzu düşürmemize yardım edecek üç önemli nokta bulunmaktadır.

  1. Nokta

Aslında burası bir nokta değil, bir bölgedir. Bu bölge, kulak memenizin orada, köprücük kemiğinizin tarafındaki yerdir. Bu bölgeye masaj yapmanıza veya herhangi bir baskı uygulamanıza gerek yoktur.

Sadece bu bölge boyunca parmak uçlarınızla yumuşak hareketler gerçekleştirin. Bu işlemi başınızın her iki tarafı içinde 10 sefer tekrarlamalısınız.

  1. Nokta

Bu noktayı kulak memeniz seviyesinde, kulak memenizden burnunuza doğru 1-2 santim ilerleyerek bulabilirsiniz. Bu noktaya parmak uçlarınızla birlikte yüzünüzün her iki tarafı için 1 dakika boyunca masaj yapmalısınız.

Nokta üzerine basınç uygulayın ancak canınızı yakmadığından emin olun. Bu bölgedeki işlemleri ister saat yönünde ister saat yönünün tersinde uygulayabilirsiniz.

  1. Nokta

Bu çizgi yüzünüzden başlıyor ve yaklaşık olarak kulak memenizle aynı yükseklikte olup, kulağınızdan birkaç santim uzakta ve burnunuza doğru uzamaktadır. Parmak uçlarınızı kullanarak her iki tarafa da bir dakika boyunca basınç uygulayın. Sadece hissedecek kadar nazikçe basınç uygulamayı unutmayın.

Eğer düzenli ve doğru bir şekilde uygulanırsa bu tedavi yöntemi tansiyonunuz yükseldiğinde hızlı bir şekilde normalde döndürmenize yardımcı olacaktır. Bu yöntemi mutlaka deneyin!


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git