Yükselen burcun hayatımızdaki önemi

Yükselen burcun hayatımızdaki önemi
17 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 3.056 kez okundu.

Doğum esnasında alınan astrolojik etkiler ile beraber söz konusu zaman dilimine ait olan burca artık hemen herkesin bildiği gibi yükselen burç denilmektedir. Aslında birey, kendini bir burca aitmiş gibi düşünüyor olsa da değişik açılardan tüm burçların etkisinde de kalabilmektedir. Bu etkiler arasında bizleri en belirgin olarak etkileyen ise doğum esnasında yükselişte olan burç yani diğer bir değiş ile yükselen burcumuzdur. Yükselen burç bireylerin karakteristik özelliklerinin şekillenmesinde oldukça belirleyici tesirler gösterir. Yükselen burç özellikleri bireylerin yaşama bakış açılarını belirlemektedir. Şans, yetenek ve özellikle de çevre ile olan ilişkilerde bireyler yükselen burçlarının etkisi altındadırlar.

Yükselen Burcun Hayatımızdaki Etkisi

Yükselen burç yaklaşık her 2 saatte bir değişiklik gösterir. Bireyin tam olarak yükselen burç bulma işlemini yapabilmesi adına hangi saatte doğduğunun yanı sıra hangi dakikada doğduğunu da bilmesi büyük önem taşır. Çünkü yükselen burç hesaplama da dört dakikada bir astrolojik etkiler de değişim göstermektedir. Söz konusu hesaplamalar yapılırken önem taşıyan unsurlardan bir diğeri de doğum yeridir. Güneşin doğuş ve batış saatleri bulunulan yere göre değişim gösterir. Bu sebeple sağlıklı bir yükselen burç tespiti yapılacaksa mutlaka doğum yeri de değerlendirmeye alınmalıdır.

Yeni biri ile tanışıldığında onun karakter özelliklerinin yükselen burcunu yansıttığını bilmemiz gerekir. Farklı bir deyişle o kişi size güneş burcunun yani asıl burcunun özelliklerini yansıtmaz. Tabi ki yükselen burcu güneş burcu ile aynı burç değilse. En belirgin özelliği ile yükselen burcumuz başkalar ile olan ilişkilerimizi ve bu kişilerle olan iletişimi anlatmaktadır. Sadece tabi ki bu kişinin size göstermiş olduğu yüzüdür. Gerçek kişiliği ise güneş burcunda saklıdır. Yükselen burç, bazı astrologların fikrine göre, bireyin hayat ömrünün ikinci yarısında etki gösterir. Bazı insanların burçlarının kendilerini yansıtamamasını söylemesinin sebebi de tamamı ile yükselen burcun tesiri altında olmasından kaynaklanmaktadır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git