Yükseleni İkizler ile Yükseleni Yengeç Olan Kadınların Özellikleri

Yükseleni İkizler ile Yükseleni Yengeç Olan Kadınların Özellikleri
14 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 3.718 kez okundu.

Kadınların karakter özellikleri doğrudan doğruya burçlardan etkilenirler. Her burcun kendine özgü karakteristikleri kadınlara yansırken, yükselen burçlar da bu anlamda öne çıkar. Çünkü burçların konumları, nitelikleri ve diğer özellikleri ne denli önemli ise, yükselen özellikleri de aynı öneme sahiptir. Yükseleni ikizler olan kadınlar ile yükseleni yengeç olan kadınlar oldukça farklı ve ilgi çekici bir konumda bulunurlar.

Yükseleni İkizler Olan Kadınlar

İmaj anlamında kendine çok güvenen, bu noktada farklı olduğunu düşünen ve her şeyi bildiğini var sayan bir anlayış ile yaşayan bu kadınlar, bilmedikleri konularda ise canları sıkılmış ve bunalmış hissederler.

Yükseleni ikizler olan kadınların merak ve hayret etme duyguları ile kendilerini geliştirdikleri bilinir. Sıkıntıya dayanamayan bir yapıları olduğu için bilmediklerinden kaçmak ya da doğrudan öğrenerek bu durumu ortadan kaldırmak gibi bir misyonları gelişir. Sürekli olarak uyarılma ihtiyacı hisseden, zihin dinlenmesi yaşayamayan ve bunun sonucunda da kısmen yorgunluk hisseden kadınlar tam da yükselen özelliklerinden ötürü bu hisleri yaşarlar.

Çevresi insanlarla dolu olan, sosyal ve hareketli bir yaşam süren bu kadınlar muzip, eğlenceli, afacan sayılırlar. Anında yön değiştirerek çevrelerini de şaşırtabilirler. Bu kadar dinamizm içinde ikinci yönleri ile de dikkat çekerler. Çünkü ikizlerin iki yönlü olması, söz konusu ikilik niteliğinin de kişiden kişiye değişken özellikler sağlaması yükseleni ikizler olan kadınlarda da geçerliliğini korur. Aynı anda iki işi birden yapabilen, anında taraf ya da yön değiştirip fikirlerini o kanala aktarabilen ikizlerin bu özellikleri ile bağımsız oldukları da fark edilir. Fikirlerinde, eylemlerinde bağımsız sayılan bu kadınlar ile bir ömür geçirmek eğlenceli, fakat zordur.

Sevgiye fazlası ile ihtiyaç duyan, ancak aynı zamanda kimle yakınlaşsa bunu özgürlüğüne tehdit olarak algılayan yükseleni ikizler kadınları, tüm bu durumlardan avantajlı ya da dezavantajlı çıkabilirler. Buradan da anlaşılacağı üzere fazlası ile dalgalı bir yaşam şekli söz konusudur.

Bu kadınların sevgi ihtiyaçlarını söyleyebilmeleri çok zordur. İkizleri yükselirken dünyaya gelen kişi her ne kadar insanlığa faydalı olmak istercesine hareket etse de kimi zaman dedikodu gibi kötü özelliklerine ket vuramayabilir. İşte bundan dolayı da bir takım sıkıntılar çekebilir. İnsanları kazanacağım diye birden herkesi kaybedebilir.

Heyecan duymak için maceralara atıldığından çevresindeki kimleri kırıp üzdüğüne pek de aldırış etmeyen yükseleni ikizler kadınları, kendi doğrularını ve benmerkezciliklerini yaşadıkları için farklı konulara pek eğilim göstermezler. Her hamleleri kendi gözlemleri ve ihtiyaçları ile ilişkilidir. Bundan dolayı da bir miktar bencillik söz konusudur. Aslında genel anlamda bahsedilen bencil olma ya da anında yön değiştirip kararsızlık yaşama durumları, bir bakıma öğrenme ve ilerleme heveslerini de doğurduğu için kötü diye adlandırılabilen özelliklerden iyi nitelikler meydana gelmesi mümkün olur.

Huzursuzluk ve ikilemleri daha iyi ve daha gelişmiş bir insan olmak için basamak olarak kullanmayı bilen kadınlar kesinlikle kaliteli bir hayat yaşarlar. Çünkü sahip oldukları huy ve davranışları bu şekilde yönlendirebilirler ve kendilerini de elbette ki çok daha iyi bir biçimde geliştirmeyi bu sayede öğrenmiş olurlar.

Yükseleni ikizler olan kadınların karşıt burçları ise yaydır. Yani kadınlar, yay burçlarını inceleyerek kendilerinde neyin daha doğru, neyin daha iyi olması gerektiğini görebilirler. Burçların bu şekilde bir etkileşiminin olması da çok hoş bir detaydır.

Yükseleni Yengeç Olan Kadınlar

İmaj olarak yardım etmeye hazır, son derece yardımsever bir karaktere sahip olan bu kadınlar, hayata pozitif bakan ve bazı kararsızlıkları da zaman zaman yaşaması ile öne çıkan bir burç durumuna sahiptirler.

Duygularını dışarı vurma konusunda ilk olarak güvenli bir ortam arayışı içinde yer alan yükseleni yengeçler, yengecin yüzeyde yer alması ile kendilerini belli ederler. Feminen, duyarlı ve naif bir yapıya sahi olan bu kadınlar aynı zamanda kırılgandırlar. Yengeç burcunu ay yönetir ve buna bağlı değişkenler de yengeci yönetir. Birbirinden farklı ruh halleri sergileyerek gün içinde değişken davranışlar gösterebilen bu burcun kadınları, anlayışı ve duyarlı özelliklerini her daim göstermek isterler. Mutsuz, üzüntülü, hüzünlü zamanları ise genel olarak kontrol kaybedildiğinde ortaya çıkar.

Yükseleni yengeç kadınlar, çevresindeki kişilerin duygularını da kendine çeker ve insanlardan bu şekilde etkilenir. Yani kendi duygularını yaşamak yerine çevresine göre bir duygu yoğunluğu içinde kalır. Suçluluk, kıskançlık gibi belli başlı duygular çevreden sanki kendi üzerine bulaşır. Olumsuzluklarla beraber yolunu kaybedebilir, kendi yaşamını da başka hayatlarla karşılaştırmaya başlayabilir.

Pesimist bir ruh hali içinde suçlamalara, ağır koşulları yaşamaya başlayan yükseleni yengeç kadınlar, saklanma dönemlerini de tadarlar. Duygusal anlamda gösterdikleri reaksiyonlar ile gerçekçi analizlerden uzağa düşerler. Koşulların suçlu olmadığını, kendisinin suçlu olduğunu düşünmeye başlayarak da kendini suçlamayı sürdürür. Geriden bakıldığı zaman yorucu olan bu duygu durumu pek çok yükseleni yengeç kadını için gerçek ve sıradandır. Alınganlaşma ve kırıcı olma ise tüm bu süreçlerin sonunda yaşanır.

Pek çok olumsuzluğa rağmen kendi yolunu çizmeye gayret gösteren yükseleni yengeç kadınları, hayattan tat alma noktasında bir miktar eksik kalabilirler. Bu duygu durumlarından etkilenerek çeşitli yargılamalar ve sonu gelmeyen kişisel suçlamalar hem kendilerine, hem de çevrelerine karşı yapılabilir. Elbette ki bu durum da pek hoş değildir, olumlamayı öğrenmesi gereken bu kadınlar daha farklı bir hayat yaşamak için kara bulutları dağıtmayı bilmelidir.

Yükseleni yengeç olan kadınların karşıt burç olarak oğlak burcuna bakmaları, tam olarak nereleri düzeltmeleri gerektiği hakkında da fikir verecektir. Böylelikle istenen muazzam denge de sağlanmış olacak, hayat daha kolay akacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git