Yüz Bölgesindeki Tüylerden Kurtulmak için Basit Yöntemler

Yüz Bölgesindeki Tüylerden Kurtulmak için Basit Yöntemler
7 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.101 kez okundu.

Yüz bölgesindeki tüylerden kurtulmak hem kadınlar hem de erkekler için kolay bir iş değildir. Bu yüzden, bugünkü yazımızda bu sinir bozucu yüz tüylerinizden kolayca kurtulmanız için bazı kolay yöntemleri paylaşıyor olacağız. Bu noktada kadınlardaki yüz tüylerinin genellikle hormonal dengesizlikten ötürü meydana geldiğini bilmeniz gerekiyor. Kadınlarda fazla miktarda testosteron salgılanması düzensiz adet döngülerine ve yüz ve bedende fazla tüy oluşumuna neden olur. Bu hastalık, polistik yumurtalık sendromu olarak da bilinmektedir ve aşırı tüy uzamasının en yaygın nedenidir.

Kadınlardaki tüy oluşumunun diğer nedenleri arasında ilaçların yan etkileri, akromegaliler, obezite ve yumurtalık kanseri bulunur. Ancak endişelenmenize gerek yok çünkü bunlardan kurtulmak için kolay yollar bulunmaktadır.

Sodyum Bikarbonat

Bunu yatmadan önce uygulayın. 1 yemek kaşığı karbonatı, 200 ml kaynar su ile karıştırın. Ardından karışımı soğumaya bıraktıktan sonra karışımın içerisinde bir pamuklu bez parçası yatırın. Şimdi bu bez parçasını biraz kurutun ve ardından istenmeye tüylerinizin çıktığı bölgelere uygulayın. Bez parçasını tüm gece boyunca ilgili bölge üzerinde tutun.

Sabah olduğunda bez parçasını çıkartın ve biraz nemlendirici krem uygulayın. Bu uygulamayı 2-3 sefer daha tekrarlayın ve istenmeyen tüyleriniz düşmeye başlayacaktır.

Isırgan Otu Yağı

Bu tarif 17. yüzyıldan bu yana kullanılmaktadır ve konu istenmeyen tüylerden kurtulmak olduğunda oldukça kullanışlı ve etkilidir. İşte, bu tarifi nasıl hazırlayacağınız ve kullanacağınız.

300 ml sebze yağını 3 yemek kaşığı ısırgan otu tohumuna ekletin ve ılık bir yerde karışımı 2 hafta boyunca bekleyin. 2 hafta sonunda karışımı süzmeli ve bir kavanoza almalısınız.

Uygulama için bir parça pamuğa ihtiyacınız var. Bu pamuğu karışıma batırın ve ardından ilgili bölgeye uygulayın. Burada 30-45 dakika kadar kalmasını sağlayın. Ardından yüzünüzü ılık su ve sabun ile yıkayın. İstenmeyen tüylerinizden kurtulana kadar süreci tekrarlayın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git