Yüz Temizleyen ve Gözenek Kapatan 2 Malzemeli 4 Yüz Maskesi

Yüz Temizleyen ve Gözenek Kapatan 2 Malzemeli 4 Yüz Maskesi
12 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.580 kez okundu.

Ne kadar denerseniz, deneyin, yüzünüzdeki gözenekleri kapatmak ve artık görünmez kılmak her zaman çok zorlu bir süreçtir. Gözeneklere kapatan tüm kozmetik ürünler pek etkili olmamakla birlikte, aile bütçenizi sarsabilecek kadar pahalıdırlar da. Ne kadar çalışırsanız, çalışın, gözenekler sürekli olarak geri gelecek ve orada kalacaklardır. Ancak bu devasa gözenekleri kapatmak için doğal kürler olduğunu biliyor muydunuz?

Sadece iki malzeme kullanarak, yüzünüzdeki o kocaman gözeneklere sonsuza dek elveda demeniz mümkün.

  1. Limon Suyu ve Yumurta Akı

Bir kap içerisinde iki yumurta akını birkaç damla limon suyu ile karıştırın. Koyu bir kıvam elde etmeli ve ardından bunu yüzünüze uygulamalısınız. Bu macunu 15 ila 20 dakika boyunca yüzünüzde bekletin ve süre tamamlandığında yüzünüzü yıkayın. Bu maske tüm ölü hücrelerinizden, fazla yağdan arınmanızı ve gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlayacaktır.

  1. Limon Suyu ve Domates

İki domatesi ezerek, püre kıvamına getirin. İçine birkaç damla limon suyu ekleyin ve koyu bir kıvam elde edene kadar karıştırın. Karışımı yüzünüze ancak en çok etkilenen bölgelere uygulayın. 15 ila 20 dakika kadar kuruması için bekledikten sonra bol su ile yıkayın. Limon ve patatesin içindeki asitler yüzünüzdeki yağlardan kurtulmanıza ve daha sağlıklı gözeneklere sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

  1. Salatalık, Gül Suyu ve Limon

Bu güçlü kombinasyon cildinizdeki büyük gözeneklerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. İlk olarak salatalığı soyun ve kabuklarını atın. Ardından bir çay kaşığı kadar gül suyunu ve 3 ya da 4 damla limon suyunu alın ve karışımın üzerine dökün. Daha sonra yumuşak bir kumaş yardımıyla yüzünüze uygulayın. 15 dakika kadar tamamen kurumasını bekleyin ve sonra tüm yüzünüzü yıkayın. Yüzünüz daha pürüzsüz olacak ve gözenekleriniz daha da küçülecektir.

  1. Limon Suyu ve Ananas

2 yemek kaşığı ananas suyunu birkaç damla limon suyu ile karıştırın. Yumuşak bir bez yardımıyla karışımı yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 10 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Ananasın içinde birçok enzim bulunur ve koca gözenekleri küçültmek için harikadırlar. Limon suyu ise içinde bulunan asidite oranı yüzünden harika bir büzücüdür.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git