Yüzünüzü 10 Yaş Genç Göstermek için Haftada Bir Bunu Uygulayın

Yüzünüzü 10 Yaş Genç Göstermek için Haftada Bir Bunu Uygulayın
8 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.121 kez okundu.

Bugün sizlerle Japon kadınlarının yüzyıllardır kullandığı bir maskeden ve pirincin sağılımız için olan faydalarından bahsedeceğiz.

Pirinç kepeği yağı, pirinç kepeği tozu ve pirinç suyunu cildinize uygulamak, cildinizin dokusunu ve parlaklığını değiştirebilir. Bu sayede cildinizi daha pürüzsüz yapabilir ve koyu lekelerden de arındırabilirsiniz. Aynı zamanda beslenmenize pirinci dahil ederek, onun antioksidan özelliklerden de faydalanabilirsiniz.

Pirinç, lioneik asit ve skualenin açısından zengin bir kaynak olup, cildinizdeki kolajen üretimini arttıran güçlü antioksidanlara sahiptir. Bu madde, cildinizi kırışıklıklara karşı korur. Buna ek olarak, skualenin cildimizi güneşin verebileceği hasarlara karşı korur. Pirinçte, aynı zamanda bol miktarda E vitamini ve gama oriznol bulunmaktadır ve bunlar kalp sağlığınızı korurken, kolesterolü de düşürmektedir.

Konu cildinizi yenilemek olduğunda pirincin inanılmaz faydaları vardır ve Japonlar dışında bunu bilen çok fazla insan yoktur.

Bugün sizlerle kırışıklıklarınızı azaltacak ve cildinizin parlamasını sağlayacak pirinç bazlı bir maske tarifi paylaşıyor olacağız.

Malzemeler

  • 3 yemek kaşığı pirinç
  • 1 yemek kaşığı süt
  • 1 yemek kaşığı bal

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Pirinci haşladıktan sonra sütün ve pirincin haşlandığı suyu bir kenara alın. Bunun içinde daha önceden ısıtmış olduğunuz bir kaşık sütü ilave edin ve karıştırın. daha sonra karışımı balı ekledikten sonra da karıştırmaya devam edin.

Maskeyi temiz, kuru cildinize uygulayın ve ardından kurumasını bekleyin. Hemen sonra maskeyi çıkartın ve pirinci kaynatmış olduğunuz su ile yüzünüzü yıkayın.

Pirinç suyunun şifalı ve antioksidan özellikleri vardır ve bu, cildinizi nemlendirip, dolaşımı arttırdığı gibi, yaş ile ilgili lekelerden kurtulmanıza ve iltihaplanmaları hafifletmenize yardımcı olur. Pirinç suyu size sağlıklı, temiz ve daha nemli bir cilt sunacaktır. Aynı zamanda güneşe karşı orta derecede bir koruma da sağlar.

Bu maskenin faydalarından yararlanmak için haftada bir sefer olacak şekilde uygulayın ve 10 yaş daha genç görünün.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git