Z-ina Eden Biri Şu 3 Hastalıktan Birini M-utlaka Çekecek

Z-ina Eden Biri Şu 3 Hastalıktan Birini M-utlaka Çekecek
24 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 658 kez okundu.

Değerli kardeşim; Haram ilşkiler aile yapısını bozar ve toplumu çökertir Zna, ahlaki değerlerin temelden yok olmasına yol açan ve insanı bedenî, hayvanî hislerin esiri yapıp aşağılayan çirkin bir davranıştır. Flört, zna gibi haram davranışlar ile gayr-i meşru ilşkiler çoğalırken toplumun çekirdeği olan aile kavramı onulmaz bir yara alır.

Flört, zna gibi haram davranışlar ile gayr-i meşru ilşkiler çoğalırken toplumun çekirdeği olan aile kavramı onulmaz bir yara alır.Bu tarz gayr-i meşru ilşkilerin toplum içinde yayılması ile zamanla kanıksanır, normal bir hal alır ve artık kutsal bir kurum olan aile kavramı gereksiz görülür ve revaç görmez.

Kurulan ailelerde de karşılıklı güven olmadığı için huzurdan uzak ve kısa ömürlü olur. Evet, hayatın gayesini zevk zannedenlerin (ki akılları gözlerine, beyinleri midelerine inmiştir) sayesinde tüm toplum ahlaktan uzaklaşır sefalet bataklıklarına sürüklenir.

Zina yapanın başına 6 şey gelir Bu hastalıklar o kişide mutlaka görülür. Bunlardan 3 ü dünyada 3 ü ahirette Dünyada başına gelir

1-Yüzünün nuru gider. Yüzünden nerdeyse anlaşılacak hale gelir. Allah’ın verdiği o güzellik ve nur artık görünmez olur .

2-Fakirlik getirir. Geçimini bozar, huzurunu bozar, ömrünün bereketini giderir. Dünyadan nasıl gittiğinin farkında bile omazsın

3-Allah’ın rahmeti ,şefaati gider. Rabbimiz lanetlediği için ömrü kısalır, yani bereketsiz hale gelir.

1-Direk Allah’ın gazabı ile karşılaşır. Kabirden kalkıp mahşer meydanına giderken Allah’ın gazabı ile karşılaşır.

2-Cehennemde de kalmayı gerektirir. Cehennemde büyük azaplara düçar olur . (İbnu’l Cevzi)

3-Kötü bir şekilde hesaba çekilir. Ahiretin o çetin gününde yaptığı bu günahın cezasının hesabı çok çetin sorulur.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git