Zeki İnsanları Diğerlerinden Ayıran 10 Alışkanlık

Zeki İnsanları Diğerlerinden Ayıran 10 Alışkanlık
30 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 2.093 kez okundu.

İnsan beyni üzerinde çalışılması gereken inanılmaz bir organdır. Dünyadaki her insan tamamen birbirinden farklıdır ve çoğu insan karakterimizin veya kişiliğimizin kendi deneyimlerimizle oluştuğuna inanmaktadır. Her ne kadar bu doğru bile olsa, hepimiz aynı uyarana tepki veririz. Aynı şey zekamız için de geçerlidir. Her ne kadar bizler özümüzde farklı olsak bile hepimizin bazı ortak özellikleri vardır. Ancak bazı insanların diğerlerinden daha farklı alışkanlıkları vardır ve bu alışkanlıklar da onların karakterleri üzerinde bir etkiye sahiptir. İşte zeki insanları diğerlerinden ayıran 10 alışkanlık:

Sakin Olurlar

Zeki insanlar genellikle stresli durumlarda panik yapmak yerine sakin kalırlar. Duygularını kontrol ederek, sorunları için daha mantıklı bir çözüm bulabilirler.

Kendilerini Üstün Görmezler

Zeki insanlar değerlerini bilirler, bu yüzden kimseye hiçbir şey kanıtlama çabasına girmezler. Bunun yerine kendi yaptıkları hataları yapmamaları için diğerlerine yardımcı olurlar.

Hata Yaptıklarını Kabul Ederler

Zeki insanlar ne zaman hatalı olduğunu ve ne zaman hatalarını kabul etmeleri gerektiğini bilirler.

Empati Yaparlar

Zeki insan genellikle empati konusunda başarılıdırlar ve ihtiyacı olanlara yardım ederler.

Herkese Güvenmezler

Bu insanlar diğerlerine kolayca güvenmezler ancak her zaman iç güdülerine güvenirler.

Kaotiktirler

Kaosun bir zeka belirtisi olduğu bilinmektedir. Einstein gibi dehaları düşünürseniz, siz de bu durumu kabul ediyor olacaksınızdır.

Sözleri Silahlarıdır

Şiddet yerine akıllı insanlar sözcükleri tercih ederler ve çok canlar yakabilirler.

Gece Kuşlarıdır

Zeki insanlar bir nedeni olmadan geceleri geç yatmayı severler.

Tembeldirler

Zeki insanlar her zaman neyi yapmaları veya neyi yapmamaları gerektiğini bilirler ve uygun zamanlarda kendilerine tembellik yapmak için izin verirler.

Alarmlarla Savaşırlar

Zeki insanlar genellikle sabahları uyanmakta zorluk çekerler. Evde artık uyandıracak kimse kalmayana kadar alarmları sürekli ertelerler.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git