Zencefil Çayı İçmeniz İçin 6 Neden ve Zencefil Çayı Tarifi

Zencefil Çayı İçmeniz İçin 6 Neden ve Zencefil Çayı Tarifi
11 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.760 kez okundu.

Etkili Bir İltihaplanma Karşıtı Maddedir

Kronik enfeksiyon, şeker, kireçlenme, Alzheimer, bağışıklık sistemi sorunları ve solunum sorunlarına neden olabilen ciddi bir sağlık sorunudur. Neyse ki, zencefil çayı, tahrişi azaltabilecek ve yukarıdaki sorunlardan sizi kurtarabilecek iltihaplanma karşıtı bir içecektir.

Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirir

Zencefil içerisinde gingerol ve gingeridol maddeleri bulundurur ve bunlar antiviral, antimantar ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Her gün zencefil çayı tüketmek bağışıklık sisteminizi güçlendirecek ve enfeksiyonları gribi ve soğuk algınlığını önleyecektir.

Sindirimi Geliştirir

Zencefil sindirimi geliştirir ve sahip olduğu shogaol ve gingerol içerik maddesi sayesinde, besinlerin emilim miktarını arttırarak sayısız sindirim sorununu engeller. Bu bitkinin çayı hazımsızlık, kabızlık, kusma, mide bulantısı, kramplar ve ishali tedavi edebilir.

Kan Akışını Geliştirir

Zencefil kan akışınızı hızlandıracak ve kalp ve damar hastalıklarını önleyecek çeşitli maddelere sahiptir. Aynı zamanda, kalp ve damar hastalıklarının ana nedeni olan damarlarınızdaki plak birikimini önleyecektir.

Çoğu Kanser Türüne Karşın Etkilidir

Zencefilin iltihaplanma karşıtı özellikleri kanserli hücrelerin çoğalmasını ve yayılmasını etkili bir şekilde kanserli hücrelerin büyümesini durdurarak, engeller. Yapılan araştırmalara göre bu bitkiden yapılan çay, karaciğer, prostat, pankreas, akciğer, göğüs, cilt ve mesane kanserlerinin yanı sıra kan kanserini de önler.

Beyin Fonksiyonlarınızı Geliştirir

Zencefil beyninizi iltihaplanmadan korur ve fonksiyonlarını geliştirir. Yapılan araştırmalar bu çayı tüketmenin kadınlardaki yaş ile ilgili bilişsel sorunları engellediğini ve hafızayı güçlendirdiğini kanıtlamıştır.

Zencefil Çayı Nasıl Hazırlanır?

Zencefil çayını hazırlamak için hemen aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz:

Malzemeler

  • 1 bardak su
  • 4-6 ince dilim zencefil
  • Tatlandırmak için bal

Nasıl Hazırlanır?

Suyu bir demlikte kaynatın ve ardından zencefil dilimlerini ekleyin. Kısık ateşte yaklaşık 10 dakika boyunca demledikten sonra biraz bekleyin ve son olarak balı ekleyin. Çayınız hazır, tadını çıkartın!


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git